Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
10 czerwca
do 11 czerwca
2021
Miasto: Wrocław
Organizator: Fundacja Ukraina

Targi pracy Skill Expo

20 stanowisk, 15 prelegentów, miejsce, gdzie spotykają dolnośląscy, pracodawcy i pracownicy, szkolenia i spotkania z ekspertami biznesowymi, trenerami, rekruterami, a również przestrzeń dla networkingu i wymiany doświadczeniem pracy w środowisku wielokulturowym - tak zapowiadają się targi Skill Expo.

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Targi pracy

Fundacja Ukraina mając na celu wsparcie wrocławian na rynku pracy, zwłaszcza pochodzących z zagranicy, w szczególności osób, dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19 oraz osób zaczynających karierę zawodową, postanowiła zorganizować unikalne na skalę kraju targi rozwoju osobistego i zawodowego Skill Expo.

Skill Expo&Targi Pracy dla Migrantów

10-11 czerwca staną się okazją do poznania tajników na drodze do zbudowania kariery i rozwoju zawodowego. To wydarzenie dla wszystkich, którzy wiedzą, że mogą osiągnąć nowy poziom w swoich kompetencjach, ale nie wiedzą, jak w pełni wykorzystać swój potencjał.

Skill Expo to główne wydarzenie lata w dziedzinie rozwoju zawodowego i inspiracji. W połączeniu z Targami pracy dla Migrantów - to pierwsze takie wydarzenie na dużą skalę po długim lockdownie! Targi Pracy dla Migrantów odbędą się już po raz 4 we Wrocławiu i co roku odwiedza ich ponad 400 zainteresowanych pracą nowych mieszkańców miasta pochodzących z zagranicy.

Tym razem Fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom nie tylko migrantów, a każdego, kto dopiero zaczyna swoją karierę, dla specjalistów z zagranicy, którzy w Polsce szukają pracę w zawodzie, dla każdego, kto chce podnieść swoją wartość na rynku pracy w tych niełatwych czasach pandemii.

“Intensywne wydarzenie adresujemy tym, którzy chcą się doskonalić i rozwijać. W tym celu w jednym miejscu. W Op Enheim zbieramy najlepszych specjalistów z nowoczesnych branż, które podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a tuż za drzwiami, na placu Solnym można będzie spotkać się z branży elektronicznej, gastronomicznej, produkcyjnej. Online i na żywo w Op Enheim na uczestników czekają - rozwojowe szkolenia, warsztaty, inspirujące występy, kulisy pracy na różnych stanowiskach oraz sporo innych atrakcji i warsztatów” - zapowiada rzecznik prasowy Fundacji Ukraina z Sofiia Baianova.

Najlepsi specjalisty na wyciągnięciu ręki

Zaproszeni goście specjalni zaprezentują topowe nowoczesne zawody, w których się rozwijają, a mianowicie: Startup, Marketing, Inwestowanie Finansowe, Freelance oraz wiele innych branż.

W Op Enheim szkolić w zakresie inteligencji emocjonalnej, wypalenia zawodowego i zarządzania wizerunkiem będzie Natalia Czapla - trenerka i coach z ponad 10-letnim doświadczeniem. Socjolog, trener biznesu, trener międzykulturowy, menedżer projektów Igor Lisin opowie o budowaniu i zarządzaniu zespołem wielokulturowym.

O 19:00 w pierwszy dzień Skill Expo odbędzie się spotkanie z Łukaszem Srokowskim - założycielem sieci autorskich szkół Navigo, który opowie o tym, jak przejść od wizji do działania, tak aby cele i marzenia mogły przekładać się na konkretne efekty. Zdradzi także, jak budować wsparcie w swoim środowisku, jak zdobywać finance, a nie na projekty, jak zarażać wizją innych i jak dobierać zespół do działania.

A po zachodzie słońca, o 20:00 można będzie poznać historii sukcesu (i nie tylko) przedstawicieli wiodących firm. Wystąpią project manager Olena Brenych oraz kierownik projektów Oleksandras Oksentiuk.

Praktyczne szkolenia i gry

W drugim dniu szkolenia Paulina Kida - trenerka biznesu, trenerka międzykulturowa oraz trenerka outdoor - poprowadzi interaktywne szkolenie na temat udzielania feedbacku w ramach gry “Niekrytyczny feedback”.

Jak stworzyć CV, które stanie się kluczem otwierającym rynek pracy, opowie Alona Slobodianyk - HR Business Partner w CitiGroup. Prelegentka w ciągu wielu lat zajmuje się wsparciem managerów w ciągu całego procesu najmu, nauczania oraz rozwoju pracowników w organizacji.

O mądrym zarządzaniu finansami, świadomości finansowej opowie Ievgen Shevchuk, który od lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem finansami, analizą wyników finansowych i koordynowaniem transakcji. O pracy w branżach kreatywnych i IT opowiedzą przedstawicieli Publicona oraz Apple`a.

Obfity program

Wydarzenie pomoże znaleźć m.in. odpowiedzi na takie pytania:

- Jaka wiedza i umiejętności pomogą znaleźć pracę w zawodzie wykwalifikowanym pracownikom z zagranicy?
- Jak nie utknąć na stanowiskach o niskich kwalifikacjach i rozwijać swoją karierę?
- Jak zrealizować swoje talenty pomimo „trudności z tłumaczeniem”, a nawet zmienić kraj?
- Jak zainspirować się i znaleźć siłę do rozwoju pomimo przeszkód pandemicznych?

Szczegółowy harmonogram wydarzenia

Dzień 1 (12:00-22:00)

12:00 - 18:00 - Otwarcie targów pracy na placu Solnym - ponad 20 pracodawców przedstawią oferty pracy specjalnie dla Ciebie!
16:00 - 16:45 - Interaktywny wykład „Inteligencja emocjonalna” z Natalią Czaplą Dowiemy się, jak kontrolować siebie i swoje emocje; Porozmawiamy o stresie i właściwych reakcjach na stresujące i konfliktowe sytuacje; Nauczymy się rozpoznawać różne stany emocjonalne drugiej osoby; Dowiemy się, jak przestać martwić się porażkami i zacząć koncentrować się na sukcesach.
17:00 - 17:45 - Interaktywny wykład „Jak uniknąć wypalenia zawodowego” z Natalią Czaplą Porozmawiamy o wypaleniu emocjonalnym w pracy i jego przyczynach; Dowiemy się, co zrobić, gdy nawet wakacje nie pomagają znaleźć wewnętrznej równowagi.
18:00 - 18:45 - Interaktywny wykład „Kreowanie profesjonalnego wizerunku” z Natalią Czaplą Porozmawiamy o tworzeniu marki osobistej i jej znaczeniu w nowoczesnym społeczeństwie; Przyjrzymy się strategii pozycjonowania i analizy konkurencji; Nauczymy się sprzedawać swoją markę osobistą i zwiększać zyski dzięki profesjonalnemu wizerunkowi.
18:00-18:45 - Zarządzanie i praca w zespole wielokulturowym z Igorem Lisinym Porozmawiamy o tym, jak pracować i zarządzać zespołem zróżnicowanym kulturowo; Dowiemy się, jak unikać konfliktów i tworzyć przyjazną atmosferę w miejscu pracy.
19:00 - 19:45 - Spotkanie z założycielem sieci autorskich szkół Navigo - Łukaszem Srokowskim. Gość zaproszony opowie o tym: Jak przejść od wizji do działania, tak aby cele i marzenia mogły przekładać się na konkretne efekty; Jak budować wsparcie w swoim środowisku; Jak zdobywać finansowanie na projekty; Jak zarażać wizją innych; Jak dobierać zespół do działania.
20:00 - 22:00 - „Im się udało” - spotkania z pracownicami wiodących firm Prawdziwe dinozaury rozwoju zawodowego opowiedzą o swoich wzlotach i upadkach podczas pracy w międzynarodowych i lokalnych firmach - porozmawiamy z przedstawicielami nowoczesnych zawodów i nie tylko; Usłyszymy o doświadczeniach związanych ze zwolnieniem z CEO firm i doświadczeniach związanych ze znalezieniem własnego „ja” w swoim zawodzie; Porozmawiamy o pracy zdalnej i sekretach zdobywania wysokiej pozycji w wiodących firmach; Spotkamy się ze specjalistą HR i posłuchamy, jak przebiega rekrutacja w CEO firmach i jak tam trafić. Pogadamy o tym, jak się zaprezentować, aby zadowolić rekruterów.

Dzień 2 (15:00 - 21:00)

15:00 - 17:00 - Gra zespołowa „Niekrytyczny feedback” z Pauliną Kidą
17:00 - 18:00 - Konsultacje z rekruterem Aloną Slobodianyk „Kreator CV” - Twoja niepowtarzalna szansa na sprawdzenie CV z rekruterem, poprawienie go wraz ze specjalistą i okazja do zadawania pytań;
17:00 - 18:00 - Próbna rozmowa rekrutacyjna - przeprowadzimy dla Ciebie rozmowę rekrutacyjną i udzielimy porad dotyczących prawidłowego zachowania podczas rozmowy oraz zdradzimy kilka sekretów rekruterów;
18:00-18:45 - Interaktywna lekcja “Świadomość finansowa: jak planować budżet i jak oszczędzać” z Jewhenem Szewczuk
19:00-21:00 - Spotkania z przedstawicielami współczesnych zawodów Podczas spotkań będziesz miał okazję napić się kawy i porozmawiać z osobami, które zaprezentują topowe nowoczesne zawody, w których się rozwijają, a mianowicie: Startup, Marketing, Inwestowanie Finansowe, Freelance oraz wiele innych branż. 

Kontakt
Fundacja Ukraina
Op Enheim
Plac Solny 4
Wrocław
Wydarzenia

Dziś jest 23 marca 2023

27 marca 2023 - 28 lutego 2023
Capital Market Days 2023
31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
Zobacz wszystkie