Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
3 listopada
2018
Miasto: Warszawa
Organizator: Deloitte

Akademia Biznesu Deloitte 2018

Akademia Biznesu to program edukacyjny, w którym eksperci Deloitte dzielą się ze studentami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich swoją wiedzą. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się ponad sto bezpłatnych warsztatów w 9 miastach. Zgłoszenia do udziału w nich trwają do 3 listopada.

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Warsztaty

Akademia Biznesu to już tradycja w firmie doradczej Deloitte. Wraz z początkiem roku akademickiego ruszyła czternasta edycja programu edukacyjnego, w którym eksperci Deloitte dzielą się ze studentami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich swoją wiedzą z zakresu rachunkowości, podatków, prawa, konsultingu, zarządzania ryzykiem czy rozwiązań IT. Aplikacje online do tegorocznej edycji można składać do 3 listopada.

W tym roku uczestnicy Akademii będą zdobywać wiedzę podczas ponad stu warsztatów.

– Przekazywanie wiedzy młodym pokoleniom jest wpisane w DNA Deloitte oraz w nasze globalne motto „Making an impact that matters”, czyli wywierania pozytywnego wpływu na otaczający nas świat. Akademia Biznesu to dla studentów unikalna możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia jeszcze przed rozpoczęciem pracy w wybranej przez siebie branży. Podczas spotkań ich uczestnicy rozwiązują realne problemy biznesowe. Każdego roku, po zakończeniu Akademii Biznesu, kilkadziesiąt osób kontynuuje swój rozwój w Deloitte, rozpoczynając płatne praktyki, a w dalszej perspektywie stałą pracę – mówi Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR, Deloitte.

Dwanaście ścieżek rozwoju

Doświadczenie od najlepszych ekspertów w branży mogą zdobywać studenci III roku studiów licencjackich i inżynierskich oraz I i II roku studiów magisterskich. Kandydaci, którzy najlepiej rozwiążą testy, otrzymają zaproszenie do udziału w Akademii.

W tym roku projekt edukacyjny Deloitte obejmuje warsztaty z:

  • prawa,
  • zarządzania ryzykiem,
  • roli metod i modeli matematycznych w doradztwie biznesowym,
  • fuzji i przejęć,
  • zarządzania projektami,
  • rachunkowości,
  • IT,
  • designu,
  • konsultingu strategicznego,
  • finansów,
  • audytu,
  • podatków.

Warsztaty Akademii Biznesu odbędą się w dziewięciu miastach i zarazem największych ośrodkach biznesowych oraz naukowych: Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie.

Praktyczne doświadczenie

Dotychczasowi uczestnicy najbardziej chwalą praktyczny aspekt zajęć, które są interaktywne, a prowadzący je specjaliści stawiają na praktykę. To przede wszystkim wyróżnia warsztaty Akademii od tradycyjnych zajęć akademickich.

– Podczas warsztatów studenci rozwiązują przygotowane case study, które odzwierciedla rzeczywiste problemy, z którymi mają do czynienia nasi klienci. To szansa, żeby „od kuchni” poznać pracę konsultantów i przekonać się jak wyglądają ich codzienne wyzwania. To także okazja do konfrontacji swojej teoretycznej wiedzy nabytej podczas studiów z praktyką. Coraz większego znaczenia dla młodych nabiera także fakt, że dzięki Akademii mogą poznać naszych ekspertów i „z pierwszej ręki” dowiedzieć się jak wygląda praca w Deloitte – mówi Jakub Bojanowski, Partner, odpowiadający za program rozwoju talentów w zespole Konsultingu Deloitte.

Wielowymiarowe korzyści

Dzięki Akademii Biznesu firma dociera do grupy najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących studentów, którzy w przyszłości zyskają możliwość rozwoju zawodowego w Deloitte. Zajęcia w ramach Akademii Biznesu, poza wiedzą i doświadczeniem, oferują także wymierne korzyści.

Każdy uczestnik zyskuje cenny wpis w CV poparty certyfikatem udziału w Akademii. Najlepsi zakończą warsztaty z nagrodami finansowymi i rzeczowymi, a ci najbardziej się wyróżniający odbędą płatne praktyki w firmie doradczej Deloitte. Po ubiegłorocznej Akademii Biznesu Deloitte zatrudnił ponad pięćdziesięciu uczestników warsztatów.

– O skuteczności naszego projektu edukacyjnego najlepiej świadczą statystyki – od czternastu lat regularnie rośnie liczba chętnych do nauki pod okiem ekspertów Deloitte. W 2017 roku było to 3500 osób. Wybraliśmy 1100. Kandydaci przechodzą testy, które sprawdzają ich wiedzę i poziom języka angielskiego, ale decydując, kto będzie uczył się od fachowców Deloitte, przede wszystkim zwracamy uwagę na zdolności analityczne kandydatów, otwarty umysł, umiejętność pracy w zespole oraz zainteresowanie tematem, który wybrali – dodaje Krzysztof Kwiecień.