Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
13 października
2017
Miasto: Warszawa
Organizator: Puls Biznesu

Warsztat Jednolity Plik Kontrolny

Typ wydarzenia: Warsztaty

Z dniem 1 lipca 2016 r. weszły w życie znowelizowane przepisy Ordynacji podatkowej w zakresie elektronicznego raportowania przez podatników danych na potrzeby służb skarbowych.

W myśl nowych przepisów standardem raportowania danych w formie elektronicznej stał się tzw. Jednolity Plik Kontrolny (JPK). JPK (ang. Standard Audit File-Tax – SAF-T) stanowi zbiór danych, tworzonym z systemów informatycznych podatników zawierający informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiadającym ustandaryzowany układ i format (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.

Zasadniczo podatnicy mają obowiązek przedłożenia danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) na żądanie w trakcie czynności organów podatkowych oraz przesyłania comiesięcznie informacji o ewidencji VAT w tej formie.

Zapewnienie gotowości do przedstawiania ksiąg podatkowych przez podatników w formie JPK wymaga wypracowania szeregu cząstkowych produktów prac, które pozwolą na określenie optymalnego modelu raportowania danych na potrzeby Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz jego wdrożenia przez podatników. Ponadto, podatnicy powinni być przygotowani na działania kontrolne organów podatkowych z wykorzystaniem JPK, czyli tzw. e-kontrole.

W związku z tym zapraszamy Państwa do udziału w II edycji specjalistycznego szkolenia w zakresie problematyki JPK. Nasze szkolenie zostanie przeprowadzone przy współpracy z firmą doradztwa podatkowego PwC.

PwC posiada kompleksową metodykę i doświadczenie w realizacji projektów na potrzeby wdrożenia Jednolitego Pliku Kontrolnego pozwalającą na osiągnięcie zgodności rozwiązań technologicznych w przedsiębiorstwach do wymagań stawianych przez przepisy prawa, struktury JPK i wytyczne Ministerstwa Finansów w zakresie JPK.

Dodatkowo, PwC dysponuje stosowną wiedzą praktyczną przy wspieraniu podatników w zbudowaniu wewnętrznych rozwiązań na potrzeby raportowania JPK (w tym prac koncepcyjnych oraz wsparcia na etapie implementacji przyjętych rozwiązań) oraz wdrożenia aplikacji Taxolite – rozwiązania PwC zapewniającego możliwości raportowania Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Więcej informacji:

http://konferencje.pb.pl/

http://konferencje.pb.pl/konferencja/1070,jednolity-plik-kontrolny

Kontakt:

e-mail: szkolenia@pb.pl

tel: 22 333 97 77

Kontakt
Warszawa
Wydarzenia

Dziś jest 08 grudnia 2021

Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Diament Ekonomiczny - Debata (online)
14 grudnia
14 grudnia
Ogranizator Koło Naukowe Strategii Gospodarczej UW
Kategoria
Konsulting

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Diament Ekonomiczny - Debata (online)
14 grudnia
14 grudnia
Ogranizator Koło Naukowe Strategii Gospodarczej UW
Kategoria
Konsulting