Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Agnieszka Żołędziowska-Kulig przechodzi do Grupy AXA

Agnieszka Żołędziowska-Kulig, dotychczasowa Dyrektor Generalna AIG, dołączy 1 czerwca 2016 do najwyższego kierownictwa Grupy AXA w Polsce i będzie odpowiedzialna za majątkowe ubezpieczenia korporacyjne. Zastąpi w tej roli Janusza Arczewskiego, który obejmuje zarządzanie biznesem ubezpieczeń na życie, zarówno indywidualnych, jak i grupowych.
Kategoria: Awanse
21.03.2016

Te decyzje personalne wspierają AXA w realizacji strategii dalszego umacniania swojej pozycji w Polsce. W 2014 roku AXA przejęła BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia 2015 AXA Ubezpieczenia TUiR), a w marcu 2015 roku rozpoczęła strategiczną współpracę z mBankiem. We wrześniu 2015 roku ubezpieczyciel zreorganizował działalność w Polsce poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy wszystkimi spółkami na polskim rynku, a na czele Grupy stanął wtedy Michał Kwieciński. W grudniu 2015 roku AXA ogłosiła zamiar zakupu Liberty Ubezpieczenia.

Agnieszka Żołędziowska-Kulig jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowych studiów doktoranckich University of Ottawa w Kanadzie. Z rynkiem ubezpieczeń związana jest od 1994 roku, początkowo jako broker ubezpieczeniowy w firmie Gras Savoye, a później Sedgwick Polska, gdzie oprócz działań brokerskich była także odpowiedzialna za opracowanie i implementację systemu zarządzania jakością zgodnego ze standardami ISO 9000. Od roku 1999 do sierpnia 2004 pracowała w Allianz Polska, gdzie kolejno zajmowała stanowiska Managera ds. Współpracy z Klientami Instytucjonalnymi i Brokerami, Managera ds. Bancassurance i Dyrektora Departamentu ds. Klientów Korporacyjnych. W sierpniu 2004 została powołana do zarządu AIG Polska. Po zmianach strukturalnych w AIG, w lutym 2010 roku objęła funkcję Dyrektora Generalnego polskiego oddziału AIG Europe.

Zobacz również