Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

David James dyrektorem ds. rozwoju międzynarodowego biznesu w Mazars w Polsce

David James objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego biznesu w Mazars w Polsce. Ma uprawnienia biegłego rewidenta w Polsce i w Wielkiej Brytanii oraz ponad 20-letnie doświadczenie w audycie. W Mazars David James będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy z międzynarodowymi klientami.
Kategoria: Awanse
03.03.2015

David James jest absolwentem Uniwersytetu w Cambridge. W 1991 roku uzyskał tytuł biegłego rewidenta w ICAEW (Instytut Biegłych Rewidentów w Anglii i Walii), a od 1994 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta w Polsce. Podczas 28 lat pracy w zawodzie David James świadczył usługi w zakresie audytu i kontroli wewnętrznej, zajmował stanowiska w zarządach wielu firm oraz doradzał blisko pięćdziesięciu spółkom przy zakładaniu działalności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Był partnerem odpowiedzialnym za badanie sprawozdań finansowych ponad 100 spółek i grup przedsiębiorstw z wielu sektorów gospodarczych, zarówno spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, funduszy private equity, jak i firm rodzinnych. Przeprowadził ponad 80 analiz due diligence, zajmował się finansowymi audytami śledczymi i świadczył usługi doradcze w zakresie audytu wewnętrznego dla wielu klientów.

Zobacz oferty pracy w audycie »

– Bardzo się cieszę z objęcia roli dyrektora odpowiedzialnego za rozwój biznesu oraz nowych zadań związanych z umacnianiem i dalszym rozwijaniem relacji z klientami firmy. Będziemy dalej wspierać spółki ze wszystkich branż, oferując im szeroką gamę usług doradczych dostosowanych do ich potrzeb. Chcę wspierać naszych klientów w ich działalności, zapewniając im odpowiednie połączenie wiedzy merytorycznej i skutecznego doradztwa – oświadczył David James.

David James przez cztery lata był mentorem około 100 zespołów młodych przedsiębiorców biorących udział w Cambridge Python Project. W ramach tego projektu, zorganizowanego pod egidą Ambasady Wielkiej Brytanii i Uniwersytetu w Cambridge, David James szkolił studentów z całej Polski w zakresie tworzenia nowoczesnych planów biznesowych i budżetowania.

Zobacz oferty pracy w konsultingu »

David James jest twórcą autorskiej metody nauki języków obcych – Goldlist Method. Pracował w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, na Słowacji i w Rosji. Biegle włada ośmioma językami, posługuje się dwunastoma innymi. Mieszka w Warszawie, ma żonę i troje dzieci. W czasie wolnym zajmuje się nauką języków, czytaniem, kręceniem filmów i pisaniem bloga. Jest wielkim miłośnikiem natury. Ma kilka kotów, hoduje rośliny i tropikalne rybki.

Zobacz również