Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Hervé Hélias Prezesem Zarządu Grupy Mazars

Zobacz oferty pracy

Mazars, międzynarodowa firma audytorsko-doradcza, ogłosiła nominację Hervé Héliasa na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy. Hélias zastąpi Philippe’a Castagnaca, który zajmował stanowisko prezesa zarządu przez ostatnie 7 lat.
Kategoria: Awanse
18.12.2018
Zobacz
oferty pracy

Hervé Hélias posiada ponad trzydzieści lat doświadczenia w usługach doradczych i audytorskich. Jako partner odpowiedzialny za relacje z największymi klientami Mazars, takimi jak BNP Paribas w latach 2000-2009, zarządzał linią usług audytorskich, Global Business Unit dla jednostek zainteresowania publicznego (JZP) oraz był Partnerem Zarządzającym Mazars Francja. Ponadto, pełnił rolę jednego z dyrektorów generalnych grupy od roku 2012.

– Cieszymy się, że Hervé obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Mazars w tym bardzo dynamicznym okresie dla rozwoju firmy – powiedział Philippe Castagnac. – Hervé i ja współpracowaliśmy przez lata, aby uczynić z Mazars niezrównanego i niezależnego globalnego gracza. Razem z zespołem zarządzającym Mazars, jesteśmy całkowicie pewni, że Hervé pomyślnie wprowadzi firmę na kolejny poziom, wykorzystując przy tym know-how Mazars w zakresie niezależności, tworzenia długofalowej wizji i stałego doskonalenia. Dzięki naszej wieloletniej współpracy, spodziewamy się płynnego i sprawnego przekazania obowiązków prezesa.

Przeprowadzając bezprecedensowe zmiany, Mazars przyspiesza transformację, której wynikiem będzie lepsze wsparcie biznesu w jak najlepszym wykorzystaniu zmian prawnych, rewolucji cyfrowej i niepewności geopolitycznej, które wywierają na firmach ogromny nacisk i komplikują osiągnięcie wysokiego poziomu wydajności, compliance i zrównoważonego rozwoju.

– Kiedy dołączyłem do Mazars trzydzieści lat temu, moja decyzja była pokierowana wartościami firmy, które są odzwierciedlone w naszym modelu biznesowym. Przedstawia on naszym klientom, pracownikom i interesariuszom jedyny w swoim rodzaju punkt widzenia. Bazując na dziedzictwie Philippe’a Castagnaca, Mazars w dalszym ciągu będzie wprowadzał innowacje, które łącząc umiejętności analityczne i cyfrowe będą pielęgnować wielodyscyplinarny i zbalansowany model firmy, którego podstawą jest integracja i zaangażowanie. Będziemy tworzyć nowe stanowiska związane z technologią, utrzymując bliskie kontakty z klientami i poświęcając im wiele uwagi, aby móc dostarczać usługi jak najwyższej jakości – powiedział Hervé Hélias.

Nawiązując do obecnych wyzwań branżowych, Hélias dodaje:

– Nasz sektor cierpi na niespotykaną dotąd nieufność, a naszą wspólną misją jest zapewnienie, że zaufanie do naszej branży pozostanie nienaruszone. Jako globalnie zintegrowana firma, której działania odzwierciedlają naszą misję „Business for Good”, naszym wkładem będzie zapewnienie wszystkim naszym interesariuszom – od klientów przez współpracowników i ustawodawców po społeczeństwo – korzyści płynących z naszych nowoczesnych praktyk, niezależnej perspektywy i kultury pracy zbudowanej na podstawie naszych wartości – powiedział Hervé Hélias.

Jest to trzecie przekazanie władzy w Mazars od czasu założenia firmy i zbiega się czasowo z jednym z najbardziej dynamicznych okresów w rozwoju Mazars na świecie.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również