Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konrad Raczkowski wiceprezesem zarządu BOŚ

Konrad Raczkowski, były wiceminister finansów, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej BOŚ z 21 lutego 2018 r.
Kategoria: Awanse
23.02.2018

Dr hab. prof. nadzw. Konrad Raczkowski specjalizuje się w zarządzaniu w systemie gospodarczym, finansach publicznych oraz gospodarce nieoficjalnej. Był wiceministrem finansów w latach 2015-2016.

Od 2012 r. jest dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownikiem katedry Zarządzania w Gospodarce.

Od 2015 r. – Członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Od 2016 r. Przewodniczącym Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

W latach 2016-2018 zajmował również stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionem Finansów w Banku Ochrony Środowiska S.A.

Pełnił rolę eksperta i doradcy instytucji publicznych, organizacji gospodarczych oraz przedsiębiorstw. W latach 2003-2013 był pracownikiem resortu finansów. Współpracował
z Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych w Brukseli oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Polityki Rozwoju w Sztokholmie. Jest stypendystą rządu Szwecji z zakresu zarządzania (2009), członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (VI kadencji), członkiem Royal Economic Society oraz British Academy of Management.

Konrad Raczkowski to także autor ponad 100 publikacji naukowych. Laureat nagrody Prezesa Polskiej Akademii Nauk „za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie finansów” w IX konkursie Komitetu Nauk o Finansach PAN. Odznaczony złotym medalem Ministra Sprawiedliwości oraz medalem Polskiej Izby Paliw Płynnych „za zasługi dla branży paliwowej”.

Źródło: materiały prasowe BOŚ

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również