Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Krzysztof Andrzejewski Prezesem spółki Żabka Polska

Krzysztof Andrzejewski, dotychczasowy Wiceprezes ds. Finansowych, objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki Żabka Polska, właściciela sieci sklepów Żabka i Freshmarket. Zastąpi na nim Jacka Roszyka, który po 9 latach kierowania firmą przechodzi do Rady Dyrektorów. Na stanowisko Wiceprezesa ds. Finansowych Rada Nadzorcza powołała Tomasza Blicharskiego, przedstawiciela głównego inwestora – funduszu MEP.
Kategoria: Awanse
11.05.2015

Nowy prezes z Żabką związany jest od lipca 2013 roku. W branży handlowej produktów spożywczych pracuje od ponad 10 lat. W 2003 roku podjął zatrudnienie w międzynarodowym koncernie SABMiller produkującym piwo i napoje bezalkoholowe, gdzie sprawował funkcje zarządcze w obszarach sprzedaży, dystrybucji oraz finansów w kilku krajach europejskich. Odpowiadał za pracę regionalnych grup projektowych w różnych obszarach struktur SABMiller. Wcześniej pracował w firmie PwC w działach audytu oraz usług doradczych. Ukończył UAM w Poznaniu, studia podyplomowe na Oxford Said Business School oraz szereg szkoleń z zakresu zarządzania w tym na Harvard Business School oraz Wharton Business School.

Zobacz oferty pracy na stanowisku dyrektor finansowy »

Przedstawiciele właściciela Żabki podkreślali, że zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w sposób płynny, a Krzysztof Andrzejewski przez blisko dwa lata współpracując z Jackiem Roszykiem poznał wszystkie aspekty funkcjonowania spółki i mechanizmy jej modelu biznesowego.

Obok Krzysztofa Andrzejewskiego Zarząd Żabki tworzą obecnie Julio Duarte, Przemysław Kijewski i Tomasz Blicharski.

Na podst. www.zabkapolska.pl

Zobacz również