Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Patrycja Ptaszek-Strączyńska na czele Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA

W połowie maja 2016 roku na czele Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA stanęła Patrycja Ptaszek-Strączyńska. Nowa Prezes przejęła stanowisko od Pawła Domosławskiego, współzałożyciela i pierwszego Prezesa Stowarzyszenia. Pozostaje on Członkiem Zarządu Finexy i ważnym fundamentem wsparcia organizacji.
Kategoria: Awanse
30.05.2016

Finexa powstała w 2011 roku jako inicjatywa 38 dyrektorów finansowych. Dziś reprezentowana jest w całym kraju i wzmacniana przez cztery oddziały regionalne. Celami Stowarzyszenia są: wspieranie rozwoju oraz reprezentowanie interesów środowiska zawodowego dyrektorów finansowych, wypracowanie wysokich standardów zawodowych, upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie zarządzania finansami i ryzykiem przedsiębiorstwa oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska zawodowego. 

Patrycja Ptaszek-Strączyńska, poza działalnością w stowarzyszeniu, pełni rolę Dyrektora ds. Finansów Macrologic, polskiego producenta oprogramowania biznesowego, notowanego na GPW. Odpowiada za politykę finansową, sprawozdawczość giełdową, komunikację z interesariuszami spółki, procesy wsparcia i zarządzanie flotą. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie finansów w warszawskiej SGH, posiada dyplom MBA w Thames Valley University, London. Z Macrologic związana od 20 lat. Członek Zarządu Macrologic w latach 2003-2012. Jest ekspertem z zakresu m.in. finansów korporacyjnych, budowania e-organizacji, tworzenia kultury zarządzania opartej o zaufanie.

Podczas spotkania wybrano również Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – ponownie został nim Nikolaus von Nathusius.

Zobacz również