Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paweł Pach prezesem PKO Leasing

Rada Nadzorcza PKO Leasing powołała Pawła Pacha na prezesa zarządu spółki. Funkcję obejmie od 4 marca 2019 roku.
Kategoria: Awanse
01.03.2019

Paweł Pach jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z branżą finansową związany jest od 18 lat, z czego od 16 pracuje w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie managerskie w obszarze bankowości i leasingu. W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję prezesa zarządu PKO Leasing. Pod jego kierownictwem spółka awansowała z odległej, dziesiątej pozycji w 2010 roku do top 3 w 2013 wśród polskich firm leasingowych. W tym czasie uruchomiono także działalność spółki zależnej – PKO Leasing Sverige AB w Sztokholmie w Szwecji.

– Ostatnie lata były okresem dobrej koniunktury na rynku leasingu w Polsce, który wzrastał w dwucyfrowym tempie, a PKO Leasing zajęło pozycję krajowego lidera. Najbliższa przyszłość przyniesie jednak spowolnienie dynamiki usług leasingowych, rozwój nowych modeli biznesowych i konsolidację branży. Powołując nowego prezesa zarządu PKO Leasing postawiliśmy na doświadczonego menadżera znającego zarówno spółkę, jak i bank, którego model przemiany w technologicznego lidera musi zostać powielony w spółce leasingowej z korzyścią dla klientów i wyników finansowych spółki – mówi Rafał Antczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PKO Leasing.

Paweł Pach od 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnymi w PKO Banku Polskim. Odpowiadał m.in. za stworzenie i realizację nowej strategii w Pionie, rozwój produktów i usług dla klientów korporacyjnych oraz stworzenie planu operacyjnego koncentrującego się na wzroście kluczowych wskaźników biznesowych. Zaproponował i poprowadził wiele projektów zmieniających sposób działania części banku odpowiadającej za relacje z klientem korporacyjnym. Był także odpowiedzialny za wdrożenie nowego rytmu pracy podległej sieci sprzedaży, czego efektem był dwudziestoprocentowy wzrost wyników finansowych Pionu przy malejącym koszcie ryzyka.

Źródło: materiały prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również