Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paweł Tamborski nowym Prezesem Giełdy Papierów Wartościowych

W związku ze zgodą, którą wydała Komisja Nadzoru Finansowego, doszło do zmian w zarządzie GPW. 25 lipca 2014 roku stanowisko Prezesa Zarządu objął Paweł Tamborski.
Kategoria: Awanse
30.07.2014

Do objęcia tej funkcji Paweł Tamborski potrzebował zgody Komisji Nadzoru Finansowego, Prezesa Rady Ministrów, Komisji Rozpatrującej Wnioski o Wyrażanie Zgody na Zatrudnienie Osób, Które Pełniły Funkcje Publiczne oraz zatwierdzenia przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie GPW sprawozdania finansowego za rok 2013.


Paweł Tamborski, dotychczas Podsekretarz Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa, był najlepszym kandydatem na stanowisko Prezesa Zarządu ze względu na swoje długoletnie doświadczenie zawodowe oraz odpowiednie kompetencje.


Paweł Tamborski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, posiada również licencję maklera papierów wartościowych wydaną w 1991 roku. Swoją karierę zawodową związaną  z rynkiem kapitałowym rozpoczynał w Banku Staropolskim, gdzie pracował jako makler papierów wartościowych. Również wtedy był współorganizatorem jednego z pierwszych biur maklerskich. Następnie Tamborski związany był z Biurem Maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego, a od 1994 roku z Unicredit Group. W Unicredit CAIB pełnił funkcję Szefa Bankowości Inwestycyjnej i był członkiem zarządu Unicredit CAIB Polska.


Paweł Tamborski od roku 2008 roku był współodpowiedzialny za prowadzenie londyńskiego zespołu rynków kapitałowych Europy Środkowo-Wschodniej. Tamborski z tym regionem związany był również w latach 2010-2012, pracując w niezależnym banku inwestycyjnym Wood & Co, gdzie znów piastował stanowisko szefa bankowości inwestycyjnej.


W roku 2012 pełnił funkcję Podkomisarza Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa, gdzie zajmował się nadzorem prowadzonych procesów prywatyzacyjnych, projektów realizowanych na publicznym rynku kapitałowym, koordynacją współpracy z firmami doradczymi, bankami inwestycyjnymi i inwestorami. Jako Podkomisarz miał na celu promocję polskich rynków finansowych i kapitałowych wśród inwestorów międzynarodowych. Odpowiadał również za tworzenie i realizację polityki dywidendowej Skarbu Państwa.


Źródło: GPW.pl

Zobacz również