Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Przemysław Soroka został dyrektorem finansowym w ITMAGINATION

Przemysław Soroka objął stanowisko Chief Financial Officera w ITMAGINATION, jednej z najszybciej rozwijających się polskich firm informatycznych. Wcześniej był Wiceprezesem Zarządu i CFO w giełdowej spółce SMT.
Kategoria: Awanse
19.04.2016

Przemysław Soroka będzie wspierał realizację strategii rozwoju grupy kapitałowej ITMAGINATION, która w perspektywie najbliższych kilku lat zakłada podwajanie przychodów i zatrudnienia rok do roku, a także globalną ekspansję. W szczególności będzie odpowiadał za zarządzanie płynnością finansową, optymalizację podatkową, przygotowywanie i kontrolę budżetów spółek, nadzór nad procedurami finansowymi oraz identyfikację możliwości rozwoju grupy kapitałowej. 

Nowy Chief Financial Officer (CFO) ITMAGINATION posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze zarządzania dużymi projektami inwestycyjnymi oraz analizy finansowej. Do jego głównych osiągnięć należy m.in. przeprowadzenie procesów efektywnej reorganizacji biznesowej spółek polskich i zagranicznych, przygotowanie i wdrożenie nowych modeli oraz narzędzi raportowania zarządczego i zewnętrznego zgodnego z IFRS, a także całościowa restrukturyzacja podatkowa przedsiębiorstwa.

Do ITMAGINATION Przemysław Soroka przeszedł z firmy SMT, gdzie odpowiadał za strategię finansową oraz optymalizację operacji finansowych grupy kapitałowej notowanej na GPW. Do jego obowiązków należało w szczególności zarządzanie przepływami pieniężnymi, raportowanie, optymalizacja podatkowa, utrzymanie ładu korporacyjnego oraz wparcie głównych projektów i transakcji M&A.

Pełniąc funkcję wiceprezesa zarządu uczestniczył w ustalaniu strategii spółki i nadzorowaniu jej realizacji. Był również liderem procesu sprzedaży spółki zależnej od SMT, tj. spółki SMT Software Services, nabytej w listopadzie 2015 roku przez spółkę z grupy Enterprise Investors.

Wcześniej Przemysław Soroka zajmował stanowisko dyrektora finansowego w SEGRO, funduszu inwestycyjnym działającym w branży nieruchomości komercyjnych. Jako członek zarządu spółek polskich, czeskich i węgierskich grupy SEGRO odpowiadał za zarządzanie wszelkimi aspektami podejmowanych przez spółkę operacji finansowych na terenie tych państw. Szeregi SEGRO zasilił przechodząc z Empik Media and Fashion, gdzie jako manager przez niemal cztery lata zajmował się przygotowywaniem modeli raportowania finansowego i wdrożeniem systemów kontrolingowo-raportowych oraz analizą wydajności rynkowej marek i salonów sprzedaży należących do spółki.

W trakcie swojej kariery pełnił także funkcję managera w dziale audytu oraz doradztwa biznesowego w EY, skupiając się przede wszystkim na zagadnieniach zarządzania ryzykiem informatycznym; pełnił również rolę w korporacyjnym audycie wewnętrznym w centrali korporacyjnej Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Pracował również w departamencie audytu KPMG.

Przemysław Soroka jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej i posiadacze certyfikatu ACCA, który uzyskał w Institute of Chartered Accountants in England and Wales. W swej historii zdobył ponadto dyplomy CISA, CIA, Project Managera oraz CISSP.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również