Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rafał Matusiak przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych

Światowa Rada Związków Kredytowych (WOCCU) jednogłośnie wybrała Rafała Matusiak na stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów
Kategoria: Awanse
27.07.2020

Nowy szef WOCCU będzie pełnił tę funkcję dwa lata. 

Rafał Matusiak w latach 1996-2004 pracował w NACSCU (National Association of Co-operative Savings & Credit Unions) jako pełnomocnik zarządu i audytor i aktywnie uczestniczył w tworzeniu i uruchamianiu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce. Zajmował się również kompleksowym audytem działalności SKOK-ów.

W latach 2003-2004 pracował w TUW SKOK, gdzie zajmował stanowisko członka zarządu, a także był dyrektorem ds. Zarządzania ryzykiem. W 2004 r. został prezesem zarządu TFI SKOK S.A. W 2012 roku Rafał Matusiak został mianowany Prezesem NACSCU, w 2015 roku został wybrany do Rady Światowej a w 2017 r. został wybrany na przewodniczącego Komisji ds. Zarządzania i Wyborów. W lipcu 2018 r. został wybrany wiceprzewodniczącym i sekretarzem Rady Dyrektorów Rady Światowej. W lipcu 2020 roku został wybrany na przewodniczącego zarządu.

Źródło: woccu.org

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również