Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Szymon Midera Prezesem Zarządu Banku Pocztowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) pod koniec marca podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Szymona Midery na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego.
Kategoria: Awanse
30.03.2015

Szymon Midera, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku Pocztowego od 2008 roku, był odpowiedzialny za rozwój biznesu i sprzedaży, marketing oraz skarb. W tym czasie liczba klientów banku wzrosła z 0,5 mln do ponad 1,4 mln po III kwartale 2014 roku, a liczba prowadzonych przez Bank ROR wzrosła blisko 4-krotnie. Bank podwoił też saldo kredytów i depozytów – odpowiednio do poziomu 5,0 mld zł i 5,1 mld zł po III kwartale 2014 roku.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

Od  19 stycznia 2015 roku Szymon Midera pełnił obowiązki Prezesa Zarządu Banku Pocztowego, po rezygnacji z funkcji poprzedniego Prezesa Zarządu Banku, Tomasza Bogusa.

Wcześniej Szymon Midera był przez 7 lat związany z BRE Bankiem, gdzie pełnił m.in. funkcje Dyrektora Biura Marketingu i Rozwoju Biznesu mBanku oraz Wicedyrektora Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich w BRE Banku.

Ukończył Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Etnologię na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto jest absolwentem Executive MBA Program w PAM Center organizowanego przy współpracy z Towson University i Robert H. Smith School of Business, a także Advanced Management Programme, INSEAD, we francuskim Fontainebleau.

Źródło: www.pocztowy.pl

Zobacz również