Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Tomasz Jodłowski został członkiem zarządu Banku Pocztowego ze zgodą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 4 grudnia br. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Jodłowskiego na stanowisko Członka Zarządu Banku Pocztowego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku.
Kategoria: Awanse
05.12.2018

Tomasz Jodłowski funkcję Członka Zarządu Banku Pocztowego pełni od 30 maja 2018 r.

Wcześniej, od stycznia 2017 r. Tomasz Jodłowski zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionem Ryzyka. Z Bankiem Pocztowym związany jest od grudnia 2016 r.

Tomasz Jodłowski w sektorze bankowym pracuje od 1999 r. W tym czasie, jako manager w Deutsche Bank Polska S.A., odpowiadał m.in. za obszar ryzyka i budowę portfeli kredytowych Klienta Indywidualnego, w tym kredytów mieszkaniowych. Wśród zadań realizowanych na stanowisku Dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego zarządzał pracami Centrów Decyzyjnych, Centrum Klientów Private Banking oraz odpowiadał za polityki kredytowe. Do największych sukcesów tego okresu należy rozwój najzdrowszego portfela kredytowego w Polsce (wzrost wartości z 300 mln zł do 25 mld zł, przy poziomie szkodliwości poniżej 0,8% w odniesieniu do wskaźnika DPD+90).

Tomasz Jodłowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Towaroznawstwa Ogólnego i Zarządzania Jakością oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Chemii Ogólnej.

Źródło: materiały prasowe Banku Pocztowego

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również