Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Tomasz Wirth nowym dyrektorem wykonawczym w polskim oddziale Haitong Banku

Tomasz Wirth, finansista z ponad 30-letnim doświadczeniem, dołączył do zespołu polskiego oddziału Haitong Banku. Jako Dyrektor Wykonawczy w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej będzie odpowiedzialny za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz fuzje i przejęcia.
Kategoria: Awanse
02.02.2023
unsplash.com

Tomasz Wirth jest absolwentem wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Ukończył szereg specjalistycznych szkoleń, w tym z bankowości inwestycyjnej w Kellogg Graduate School of Management w Chicago.

Pracę w sektorze finansowym rozpoczynał na początku lat 90. w ówczesnym Powszechnym Banku Kredytowym (obecnie Bank Pekao) oraz w IBP Bank (obecnie Crédit Agricole Bank Polska). Od 1997 roku związany z bankowością korporacyjną i inwestycyjną – najpierw w polskim oddziale banku Société Générale jako Zastępca Dyrektora Oddziału, a następnie w mBank, gdzie do grudnia 2017 zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych. Przed dołączeniem do polskiego oddziału Haitong Banku Tomasz Wirth przez cztery lata pracował w Santander Bank Polska, w którym kierował rozwojem współpracy z klientami w Europie Środkowej oraz współpracował z podmiotami sektora energetycznego i telekomunikacji.

Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w polskim oddziale Haitong Banku Tomasz Wirth odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A oraz Debt Capital Markets.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również