Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zmiany w zarządzie mBanku

Krzysztof Dąbrowski, Andreas Böger i Frank Bock w zarządzie mBanku.
Kategoria: Awanse
06.04.2017

Uchwałą Rady Nadzorczej Banku z dnia 30 marca 2017 r. Pan Krzysztof Dąbrowski został powołany na stanowisko Wiceprezes Zarządu ds. Operacji i Informatyki z dniem 1 kwietnia 2017 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji Zarządu.


Pan Krzysztof Dąbrowski jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W 2011 roku ukończył studia Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Illinois. W latach 1995–2003 dla firm Polska Online oraz TDC Internet, gdzie odpowiadał za rozwój systemów i usług hostingowych. W okresie 2004–2011 jako szef Departamentu Rozwoju Oprogramowania współtworzył polskie centrum usług F. Hoffman-La Roche. W kolejnych latach, będąc CTO Grupy Allegro, nadzorował jedną z największych w regionie transformacji Agile. Od roku 2014 pełni funkcję CIO/CTO oraz dyrektora zarządzającego w mBanku.

Uchwałą Rady Nadzorczej Banku z dnia 30 marca 2017 r. Pan Andreas Böger został powołany na stanowisko Wiceprezes Zarządu ds. Finansów z dniem 1 lipca 2017 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji Zarządu.


Pan Andreas Böger obecnie kieruje działem Corporate Finance w ramach Grupy Rozwoju i Strategii Commerzbanku. Do jego obowiązków należy przygotowywanie bilansu strategicznego i zarządzania kapitałem Grupy Commerzbank, a także inne zadania dotyczące finansów i działalności regulacyjnej. Pracę w Commerzbanku rozpoczął w 2013 roku. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym Global Capital Markets oraz Capital Solutions Europe & CEEMEA w Deutsche Bank w Londynie (2007–2013). Przed zatrudnieniem w Deutsche Bank we Frankfurcie w 2003 r. był szefem działu aktywów, płynności i doradztwa kapitałowego w HypoVereinsbank w Monachium, gdzie rozpoczął swoją karierę w 1994 r.
Pan Andreas Böger studiował we Frankfurcie i San Diego, ukończył Frankfurt School of Finance & Management i jest posiadaczem certyfikatu CFA.

Uchwałą Rady Nadzorczej Banku z dnia 30 marca 2017 r. Pan Frank Bock został powołany na stanowisko Wiceprezes Zarządu ds. Rynków Finansowych z dniem 1 maja 2017 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji Zarządu.


Pan Frank Bock pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Pionie Skarbu w Commerzbank AG od początku 2009 roku. Jego obowiązki obejmują zarządzanie aktywami i pasywami, zarządzanie ryzykiem rynkowym, a także zarządzanie płynnością Commerzbanku w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem rynkowym ksiąg bankowych i zarządzanie portfelem płynności jako Dyrektor ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami w Grupie Zarządzania Kapitałem i Skarbem w Dresdner Bank AG we Frankfurcie nad Menem. Przeszedł do Dresdner Bank AG z WestLB AG w Düsseldorfie, gdzie zajmował stanowisko szefa Credit Treasury w Pionie Skarbu Grupy oraz był starszym menadżerem w Pionie Ryzyka.
Pan Frank Bock ukończył Uniwersytet Techniczny (Technische Universität) w Karlsruhe / Niemcy uzyskując tytuł Diplom-Wirtschaftsingenieur, ze specjalizacją w inżynierii finansowej i informatyce.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również