Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z BNY Mellon. Rekrutacje w 2021 roku

Zobacz oferty pracy

O planach rekrutacyjnych w BNY Mellon, możliwościach współpracy dla studentów oraz umiejętnościach, których szukają u kandydatów rekruterzy w 2021 roku opowiada Judyta Suwalska, EMEA Talent Acquisition Manager w BNY Mellon.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
25.08.2021
fot. Unsplash
Zobacz
oferty pracy

1. Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2021 roku?

Judyta Suwalska, EMEA Talent Acquisition Manager w BNY Mellon: Ambitne. BNY Mellon we Wrocławiu jest stale rosnącą lokalizacją, wspierającą inne podmioty z grupy BNY Mellon. Naszym zadaniem jest dostarczanie usług wsparcia dla innych podmiotów wykonujących czynności w zakresie księgowości funduszy, operacji inwestycyjnych i rozwiązań technologicznych, których przybywa z dnia na dzień, stąd potrzeba wielu dobrych specjalistów. W 2021 roku skupiamy się na rolach analitycznych m.in Senior Analyst Fund Client Accounting, Lead Manager Hedge Fund Accounting, Lead Analyst Private Equity & Real Estate, Specialist, AML/Prevention/KYC, Lead Representative (Supervisory), Fund/Client Accounting (grade H) i Lead Analyst, Fund/Client Accounting oraz developerskich: Backend Developer z Java, Frontend Developer z Angularem, Fullstack Developer (Java+Angular).

2. Jakie możliwości współpracy oferują Państwo studentom?

Studentów i absolwentów zapraszamy do udziału w Graduate Accelerator Program. W odróżnieniu od programów stażowych trwających zwykle kilka tygodni lub miesięcy, nasz program to ustrukturyzowana ścieżka rozwoju w pełnym wymiarze pracy i z regularną pensją. W czasie 18-24 miesięcy uczestnik programu rozwija swoją wiedzę z zakresu rynków finansowych i systemów międzynarodowych, szlifuje język angielski w biznesie, uczy się od praktyków na całym świecie i podnosi swoje kompetencje dzięki regularnej ocenie swoich postępów. Po zakończeniu programu pracownik, który osiągnął dobre wyniki może liczyć na rolę seniorską. Tegorocznych absolwentów serdecznie zachęcam do zapoznania się z ofertą i aplikowania. Studentom, którzy pasjonują się światem finansów, ale jeszcze nie są gotowi na podjęcie pracy, proponujemy udział w cyklicznych sesjach "Science Seminars", podczas których eksperci BNY Mellon prezentują praktyczne zastosowanie zagadnień teoretycznych w biznesie.

3. Jakie 3 umiejętności miękkie, Pani zdaniem, będą kluczowe u kandydatów do pracy w finansach w 2021 roku?

Biorąc pod uwagę profil naszej firmy, umiejętność analitycznego myślenia jest najbardziej pożądaną kompetencją w przypadku większości stanowisk, na które rekrutujemy. Rozwiązywanie problemów na podstawie posiadanych informacji, analizowanie danych, wyciąganie wniosków i podejmowanie przemyślanych działań to elementy codziennej pracy większości pracowników BNY Mellon. Kolejne dwie niezbędne umiejętności to elastyczność i kreatywność.

W BNY Mellon poszukujemy ludzi elastycznych, gotowych na dostosowanie i rozwój swoich kompetencji w odpowiedzi na dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość. Stawiamy na pracowników ciekawych świata, głodnych wiedzy i poszukujących nowych rozwiązań.

4. Znajomość których programów lub narzędzi jest mile widziana lub obowiązkowa w pracy na stanowiskach związanych z finansami?

W BNY Mellon w wielu działach korzystamy z różnych wewnętrznych programów i narzędzi, które nasi przyszli pracownicy będą mieli możliwość poznać podejmując u nas zatrudnienie. Podstawowa znajomość pakietu MS Office jest jednak obowiązkowa i wymagana na wszystkich stanowiskach. W przypadku stanowisk związanych z finansami praktyczna znajomość Excela jest niezbędną umiejętnością. W zależności od zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach poszukujemy kandydatów z różnym poziomem znajomości MS Excel.

5. Czy Państwa organizacja wspiera ideę różnorodności (diversity)? W jaki sposób?

Nasza siła płynie z różnorodności. Dobre chęci nie wystarczą do zbudowania otwartego i tolerancyjnego środowiska pracy, dlatego codziennie dbamy o takie warunki, w których każdy ma szanse się rozwijać. Idea różnorodności przyświeca każdemu naszemu działaniu i jest fundamentem każdego projektu w BNY Mellon. Począwszy od globalnych działań na rzecz ESG, przez elastyczne pakiety benefitów, które pracownicy dopasowują do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, aż do dedykowanych grup aktywizujących, które pomagają nam urzeczywistniać strategię "Diversity, Equality, Inclusion" we wszystkich działach i lokalizacjach firmy.

Od 2010 roku zbudowaliśmy we Wrocławiu wiele partnerstw z wiodącymi ośrodkami akademickimi, lokalnymi organizacjami charytatywnymi i grupami społecznymi. Nasi pracownicy wolontaryjnie wzmacniają porozumienie, promują równość i tolerancję, edukują i dzielą się wiedzą, bo jako członek lokalnej społeczności chcemy aktywnie wspierać jej rozwój.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Judyta Suwalska
EMEA Talent Acquisition Manager BNY Mellon

Od ponad 14 lat związana z rekrutacją. Obecnie zarządzająca międzynarodowym zespołem rekrutacyjnym.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również