Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Darmowe kursy w wersji online, dzięki którym poznasz podstawy Excela

Zestawienie dwóch najlepszych kursów z Excela, które są darmowe i w wersji online.
Kategoria: Poradnik kariery
11.05.2018

Podstawową znajomością programu MS Excel nie można nazwać samej umiejętności uruchominia programu Excel i wykonania prostej tabeli. To zdecydowanie za mało. Chociaż dotychczas nikt nie określił konkretnych ram poszczególnych poziomów (tak jak w przypadku poziomów językowych), to autorzy podręczników czy szkoleń dotyczących programu MS Excel starają się stworzyć coś na zasadzie skali, która może być pomocna, gdy chcecie uwzględnić informację o znajomości programu Excel w swoim CV. A warto to zrobić - tym bardziej, jeśli staracie się o pracę w branży finansowej. 

Podstawy programy MS Excel to między innymi takie umiejętności jak:

  • wprowadzania formuł,
  • automatycznego uzupełniania pól,
  • tworzenia notatek i komentarzy,
  • modyfikowania formatów daty i czasu, 
  • zapisywania skoroszytów, 
  • filtrowania, 
  • tworzenia podstawowych wykresów.
Przedstawiamy zestawienie dwóch kursów, które może nie sprawią, że w mig staniecie się mistrzami Excela, ale na pewno pozwolą Wam poznać podstawy. Dla osób, które już kiedyś pracowały na tym programie, przedstawione szkolenia mogą być dobrą okazją do odświeżenia wiedzy. 

Wszystkie wybrane szkolenia są: darmowe, prowadzone w języku polskim i dostępne w wersji online

1. Darmowe kursy Excel - ExcelSzkolenie.pl

Odbycie szkolenia na tej stronie nie wymaga rejestracji, co jest dobrą wiadomością dla osób, które bronią dostępu do swoich danych osobowych. Podobnie jak w przypadku pierwszego kursu, ten także został przygotowany w formie krótkich filmów wideo, z których każdy prezentuje jedno wybrane zagadnienie. Kurs nie kończy się żadnym egzaminem, dlatego nie ma też możliwości otrzymania dokumentu, który potwierdziłby jego ukończenie i sprawdził przyswojoną wiedzę. 

2. Darmowe kursy Excel - pmsocho

Kurs został opublikowany na kanale Youtube. W 15 krókich lekcjach zostały przedstawione podstawy, które przydają się w pracy w programie Excel. Kurs nie kończy się egzaminem, więc po jego ukończeniu także nie możecie otrzymać żadnego certyfikatu. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również