Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Chcę pracować w BNP Paribas Securities Services. 5 pytań do rekrutera

O tym, jak przygotować CV, które będzie wyglądało profesjonalnie w oczach rekrutera rozmawiamy z Klaudią Sokołowską, Specjalistką ds. rekrutacji w BNP Paribas Securities Services.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Poradnik kariery
20.06.2022
fot. Unsplash

Pytanie 1

Redakcja: Jakie błędy najczęściej pojawiają się w CV, które do Pani trafiają?

Klaudia Sokołowska, Specjalistka ds. rekrutacji w BNP Paribas Securities Services: Wbrew pozorom przygotowanie CV to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ taki dokument musi być czytelny i przejrzysty.

Do najczęściej pojawiających się błędów w CV można zaliczyć literówki oraz inne potknięcia językowe, których teoretycznie można łatwo uniknąć. Kandydaci wysyłają też często CV, które są nieczytelne. Używają wielu różnych czcionek w różnych rozmiarach lub dodają nieprofesjonalne zdjęcia np. selfie z wakacji bądź imprezy. Przed wysłaniem CV warto przeczytać je kilka razy (najlepiej – na głos!), a potem pokazać komuś bliskiemu, w celu sprawdzenia błędów, których wcześniej samemu się nie zauważyło.

Pytanie 2

Czy warto w CV pisać o swoich pasjach? Kiedy takie informacje lepiej pominąć?

Warto pamiętać, że dodanie zainteresowań w CV nie wpływa w żaden sposób na proces rekrutacyjny. Natomiast jeżeli chcemy dodać do CV kolumnę z zainteresowaniami, powinniśmy wyróżnić te, które są powiązane z tym, czym zajmujemy się zawodowo.

Pytanie 3

Co trzeba wiedzieć o BNP Paribas Securities Services zanim rozpocznie się rozmowę z rekruterem?

Przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną warto dowiedzieć się jak najwięcej o działalności każdej firmy, do której aplikujemy i o jej wartościach.

W przypadku BNP Paribas Securities Services dużo informacji można znaleźć na naszej stronie firmowej: joinbnpparibas.pl. Warto także odwiedzić nasze profile w mediach społecznościowych, gdzie regularnie dzielimy się naszą codziennością (LinkedIn, Facebook).

Pytanie 4

Jakie są plany firmy dotyczące rekrutacji w 2022 roku? Na jakie stanowiska będą mieli Państwo najwięcej otwartych ofert? 

Jednym z naszych najprężniej rozwijających się departamentów jest Private Capital, który planuje wzrosnąć dwukrotnie do 2023 roku. I to głównie do tego działu poszukujemy kandydatów, którzy mają doświadczenie w księgowości prywatnych funduszy kapitałowych.

Dodatkowo skupiamy się też na powiększaniu zespołów francuskojęzycznych. Poszukujemy do nich kandydatów, którzy mówią po francusku i mają już pierwsze doświadczenia w pracy w sektorze finansowym.

Również często pojawiają się rekrutacje na stanowiska z językiem niemieckim oraz włoskim. Jeśli znacie te języki i chcielibyście rozwinąć swoją karierę w finansach, to serdecznie zapraszamy do BNP Paribas Securities Services.

Budujemy obecnie także nowe zespoły w departamencie Fund Accounting, do których również poszukujemy kandydatów z pierwszym doświadczeniem w księgowości.

Pytanie 5

Załóżmy, że jestem kandydatką i wysłałam CV w odpowiedzi na ofertę pracy w BNP Paribas Securities Services. Co dzieje się dalej? Jaką ścieżkę rekrutacyjną muszę przejść, żeby ostatecznie zostać zatrudniona?

Po otrzymaniu CV, rekruter kontaktuje się z kandydatem w celu przeprowadzenia rozmowy wstępnej, podczas której pytamy głównie o motywacje, oczekiwania finansowe, okres wypowiedzenia oraz sprawdzamy praktyczną znajomość języka angielskiego.

Następnie przesyłamy CV do managera. Jeżeli dostaniemy "zielone światło" z jego strony, to zapraszamy kandydata na 60-minutowe spotkanie online z jego potencjalnym przełożonym. W czasie tej rozmowy manager zadaje kandydatowi pytania dotyczące doświadczenia, kompetencji oraz weryfikuje jego wiedzę finansową, związaną z pracą.

Ostatnim krokiem w tym procesie jest 45-minutowe spotkanie z osobą z zespołu rekrutacji. W tym czasie rekruter głównie bada umiejętności miękkie kandydata. Kiedy manager wraz z rekruterem podejmą wspólnie ostateczną decyzję – składana jest oferta kandydatowi.

Warto dodać, że w przypadku aplikacji na staż, proces rekrutacyjny jest krótszy i kończy się już po spotkaniu z managerem.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Klaudia Sokołowska
Specjalista ds. rekrutacji BNP Paribas Securities Services

Z BNP Paribas Securities Services związana jest od sierpnia 2021 roku. Jako specjalista ds. rekrutacji jodpowiada za rekrutacje przede wszystkim w obszarze Private Capital Departament, który jest jednym z najbardziej rozwijających się działów. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również