Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

"Financial Times" docenia polską uczelnię

18. miejsce na świecie przyznał "Financial Times" Akademii Leona Koźmińskiego w zestawieniu studiów magisterskich z finansów. To duży awans w tym rankingu, bo przed rokiem polska uczelnia zajmowała 21. pozycję. ALK to również jedyna polska uczelnia, która znalazła się w tym prestiżowym rankingu.
Kategoria: Raporty
23.06.2015

"Financial Times" już po raz piąty opublikował 21 czerwca 2015 roku doroczne zestawienie najlepszych uczelni kształcących w zakresie finansów. Tegoroczne zestawienie zawiera 50 najlepszych szkół, w których naprawdę warto studiować finanse. Prym wiodą uczelnie europejskie, których znalazło się tu aż 38, w tym pierwsze trzy: francuska HEC Paris, Esade Business School (Hiszpania) i międzynarodowa ESCP Europe z kampusami w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu i Turynie. Z tą ostatnią Akademia Leona Koźmińskiego podpisała przed kilkoma miesiącami umowę o współpracy zakładającą m.in. wzajemne przedstawicielstwa w Paryżu i Warszawie. Coraz mocniej w rankingu są reprezentowane także uczelnie azjatyckie z Chin i z Singapuru. Za to amerykańskie szkoły wyższe (najwyżej MIT: Sloan na 5. miejscu) z roku na rok tracą pozycję liderów kształcenia biznesowego na rzecz szkół z Europy i Azji.

W omówieniu redakcyjnym rankingu podkreśla się zmiany, które zaszły w programach nauczania na większości uczelni po kryzysie z 2008 roku. Teraz większą wagę przykłada się do etyki i zarządzania ryzykiem. By znaleźć się w rankingu uczelnia musi spełnić 10 kryteriów pozwalających ocenić jakość kształcenia pod kątem przyszłej kariery zawodowej absolwenta. Ważne są zarobki w trzy lata po ukończeniu studiów. By uzyskać porównywalność tego wskaźnika w skali globalnej, lokalne płace przelicza się na dolary według wskaźnika PPP (siły nabywczej waluty) z 2015 roku. Dla absolwentów wszystkich 50 najlepszych uczelni, które trafiły do rankingu, średnia kwota rocznych zarobków brutto to ponad 65 tys. dolarów. Ważnym kryterium oceny jest też umiędzynarodowienie i różnorodność grup studentów i wykładowców.

Na czym polega zarządzanie ryzkiem?
Poznaj tajniki kariery w obszarze risk management na łamach "Kariery w Finansach i Bankowości". Przejdź do artykułu »

Koźmiński to jedyna uczelnia z Polski i naszej części Europy, której studia są tak wysoko cenione na świecie. Także Zarządzanie od kilku lat znajduje się na liście najlepszych kierunków według dziennika: zajmuje 35. miejsce w rankingu studiów zarządzania publikowanym w londyńskim dzienniku zwykle we wrześniu. Finanse na Koźmińskim cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów z Polski, jak i zagranicznych, którzy mogą tu studiować po angielsku. Wprowadzone w ostatnich latach unikatowe specjalności, takie jak International Banking, Anti-Money Laundering (AML) realizowane pod patronatem Citibank czy Corporate Finance pod patronatem KGHM to studia dla osób planujących karierę na globalnym rynku operacji finansowych.

Źródło: www.kozminski.edu.pl

Zobacz również