Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Koncert życzeń, czyli w których firmach chcieliby pracować specjaliści i menedżerowie

Zobaczcie, w których firmach z BPO/SSC, bankowości, doradztwa i ubezpieczeń chcieliby pracować specjaliści i menedżerowie. Przedstawiamy wyniki rankingu Najbardziej pożądanych pracodawców 2018, przeprowadzonego przez Antal.
Kategoria: Raporty
14.06.2018

Ranking Antal został przeprowadzony już po raz 8. Pokazuje preferencje specjalistów i menedżerów odnośnie miejsca zatrudnienia, a także najbardziej pożądanych pracodawców. W tym roku w anonimowym badaniu wzięło udział ponad 4100 uczestników, którzy reprezentują 9 dyscyplin zawodowych: Administracja, Finanse i księgowość, HR, Inżynieria, IT, Logistyka, Prawo, Sprzedaż i marketing, Wyższa kadra zarządzająca. Odpowiedzieli oni na pytanie "w której firmie chciałbyś/chciałabyś pracować, mając nieograniczony wybór?". Nazwy firm nie były w żaden sposób sugerowane, można było wymienić tylko jedną. 

Najważniejsze cechy firm, które są pożądane przez specjalistów to:

  • Wielkość i prestiż firmy (59%);
  • Styl zarządzania i kultura organizacyjna (51%);
  • Wysokość wynagrodzenia (48%);
  • Innowacyjność (44%);
  • Stabilność zatrudnienia (40%);
  • Możliwości szkolenia (37%);
  • Możliwości awansu (34%);
  • Benefity (34%).

Wiedzę o pracodawcach specjaliści i menadżerowie pozyskują z publikacji o firmie w mediach (prasa, radio, telewizja, internet), dzięki znajomym tam pracującym, materiałom dystrybuującym przez firmę, a także dzięki pracę w tym właśnie miejscu.

Bankowość

Powodem sukcesów firm z sektora bankowości jest prestiż ich marek i to, że pracownicy mogą liczyć na poczucie stabilności zatrudnienia i bezpieczeństwa w pracy. Dla pracowników liczy się kultura biznesowa, innowacyjność i wyzwania związane z pracą w danej firmie, które dają możliwość rozwoju osobistego.

Najbardziej pożądani pracodawcy w Bankowości
Miejsce Pracodawca
1. Bank Zachodni WBK
2. ING Bank Śląski
3. Bank Gospodarstwa Krajowego
4. Alior Bank
5. PKO Bank Polski

Centra Usług Wspólnych i Outsourcingu (SSC/BPO)

Sektor SSC/BPO mocno się rozwinął. Istnieje tutaj możliwość zatrudnienia specjalistów na stanowiskach związanych z obsługą klienta, księgowością zarządczą, procesami transakcyjnymi. Powstaje coraz więcej miejsc specjalizujących się w obszarach zakupów, logistyki, usług kadrowo-płacowych.

Dojrzewanie rynku SSC oznacza jego stałą przemianę. W bardziej skomplikowanych obszarach usługowych należy szukać kierunków dalszego rozwoju.

Firma Swarovski przyciąga prestiżem światowego lidera, a także osobistym rozwojem pracownika poprzez naukę w miejscu w pracy, zadania międzynarodowe i Akademię Przywództwa.

Najbardziej pożądani pracodawcy w Centrach Usług Wspólnych i Outsourcingu (SSC/BPO)
Miejsce Pracodawca
1. Swarovski Global Business Services
2=. Sony Pictures Global Business Services
2=. UBS Business Solutions Poland
3. Credit Suisse Poland

Doradztwo

Ugruntowana, stabilna pozycja i dostęp do najlepszego know-how (termin określający konkretną wiedzę techniczną z danej dziedziny, umiejętność wykonania lub wyprodukowania czegoś)jest dużym atutem dla specjalistów w którzy pragną osiągnąć prestiż zawodowy. Dla potencjalnych pracowników ważne są, oprócz stylu zarządzania i kultury organizacji, wysokie zarobki, a te najczęściej są możliwe w dużej firmie. Kandydaci poszukują informacji o konkretnym zespole, w którego skład chcieliby wchodzić.

Najbardziej pożądani pracodawcy w Doradztwie
Miejsce Pracodawca
1. Deloitte Polska
2=. EY
2=. PwC Polska
3. Accenture
4. McKinsey & Company Poland

Ubezpieczenia

Wielkość firmy oznacza stabilność zatrudnienia.Widoczne jest zapotrzebowanie na specjalistów potrafiących diagnozować nowe, dotąd niespotykane wymagania rynkowe. Jest to związane z tym, że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza do swojej oferty produkty ochrony klienta przed cyberatakami. Zajmująca pierwsze miejsce w rankingu firma Aviva jest oceniana jako wolna od nagłych zmian organizacyjnych. Łączy nowoczesność z tradycją. Natomiast PZU to firma o największym udziale w rynku. Jest doceniana za pomoc w szerokim rozwoju pracownika, a Allianz za innowacyjność.

Najbardziej pożądani pracodawcy w Ubezpieczeniach
Miejsce Pracodawca
1. Aviva
2. PZU
3. Allianz

Źródło: Raport Antal o Najbardziej Pożądanych Pracodawcach

Autor: Olga Rachoń
Praktykantka w redakcji KarierawFinansach.pl MBE group

Studentka ostatniego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Edytorstwo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W MBE group zajmuje się redakcją tekstów na stronę KarierawFinansach.pl.

Zobacz również