Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rynek pracownika? W branży finansowej pracodawcy mówią tak!

Powiało optymizmem. Według wyników badania Antal Global Snapshot wzrasta dynamika zatrudnienia. Pracodawcy deklarują, że pod koniec pierwszego i drugiego kwartału br. będą rekrutować zarówno specjalistów, jak i managerów.
Kategoria: Raporty
03.03.2011

Czy Państwa firma planuje rekrutację specjalistów i managerów w ciągu najbliższych trzech miesięcy? Na to pytanie odpowiedziało ponad 2 tys. pracodawców w anonimowym badaniu Antal Global Snapshot. Prawie połowa pracodawców (48 proc.) deklaruje potrzebę zatrudnienia specjalistów i managerów. Tylko co dziesiąty pracodawca przyznał, że planuje zwolnić swojego pracownika w pierwszej połowie roku.


Zobacz oferty pracy finanse na stanowisku manager »


Już dzisiaj mogą zacząć bardziej się cenić specjaliści w branży IT, którzy zajmują się oprogramowaniem, oraz pracownicy sektora bankowości i szeroko pojętych usług finansowych. W pierwszej połowie roku o tych drugich będzie się biło trzy czwarte pracodawców.


Plany planami, ale fakty z rynku pracy mówią same za siebie - 52 proc. pracodawców deklaruje, że w chwili obecnej aktywnie prowadzi projekty rekrutacyjne.


- Wyniki kolejnej edycji Antal Global Snapshot pozwalają coraz odważniej mówić o tym, że rynek kandydata jest faktem. Pozytywny trend związany z sukcesywnie rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów i managerów utrzymuje się już od pół roku. Obserwacje konsultantów Antal International potwierdzają to, że w wyniku drenażu rynku pracy dużą szansę na znalezienie zatrudnienia mają nie tylko specjaliści o niszowych kompetencjach, ale także osoby o ogólnym wykształceniu i kwalifikacjach - ocenia Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.


Zobacz oferty pracy finanse na stanowisku manager Warszawa, woj. mazowieckie »


Wśród "topowych" branż wymienia się także IT - sprzęt (deklaracja zatrudnienia na poziomie 58 proc.), transport (56 proc.), handel detaliczny (53 proc.) oraz inżynieria (46%). Najmniejsza dynamika zatrudnienia dotknie sektor nieruchomości oraz branżę chemiczną.

Zobacz również