Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wynagrodzenia w kontrolingu w 2021 roku

Ile zarobią kontrolerzy w 2021 roku? Sprawdźcie, jakie prognozy wynagrodzeń w kontrolingu przynosi raport Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.
Kategoria: Raporty
01.02.2021
Fot. Unsplash

Jednym z wyzwań, przed którym stanęło wiele organizacji w 2020 roku, było oparcie decyzji biznesowych na jakościowych danych liczbowych. Dlatego na znaczeniu zyskali specjaliści ds. analizy i kontrolingu. Współczesny kontroler finansowy powinien dziś nie tylko posiadać wykształcenie kierunkowe, lecz także doskonale rozumieć procesy komercyjne. Mile widziani są absolwenci finansów i księgowości, ekonomii czy informatyki i ekonometrii. 

Dobry kontroler powinien mieć wysoko rozwiniętą zdolność analizy, umieć odczytywać trendy z liczb i potrafić przedstawiać kadrze kierowniczej własne rekomendacje do dalszych działań. 

Jak czytamy w rapocie Devire, "najbardziej pożądanymi umiejętnościami wśród pracowników działów kontrolingu jest obecnie zaawansowana znajomość języka programowania Visual Basic (VBA) oraz SQL".

Wynagrodzenia specjalistów finansowych, którzy połączyli wiedzę finansową z umiejętnościami programowania, są ok. 20% wyższe od pracowników, którzy nie rozwinęli nowych kompetencji.

Dzięki specjalistom, posiadającym umiejętności programowania, wiele firm automatyzuje procesy, skraca czas dostarczania danych finansowych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Sprawdźcie, na jakiej wysokości zarobki mogą w 2021 roku liczyć pracownicy kontrolingu, w zależności od tego, jakie stanowisko zajmują. Dane zostały podane w ujęciu miesięcznym brutto, uśrednione dla całej Polski. 

Wynagrodzenia w księgowości w 2021 roku
  MINIMALNE MAKSYMALNE NAJCZĘŚCIEJ OFEROWANE
Kierownik kontrolingu 14 500 zł 23 000 zł 18 000 zł
Kontroler finansowy 10 000 zł 17 500 zł 13 000 zł
Kontroler biznesowy 8 500 zł 16 000 zł 13 000 zł

Źródło: "Przegląd wynagrodzeń 2021", Devire, 2021. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również