Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Oferujemy nie tylko pracę, ale przede wszystkim karierę

O trendach na rynku pracy związanych z sektorem nowoczesnych usług biznesowych i kulturze organizacyjnej shared service centres rozmawiamy z A. Schulman Poznań.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
14.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

Nasze centrum zainaugurowało swoją działalność w październiku 2015 roku. Rok 2016 jest więc dla nas czasem stabilizacji oraz doskonalenia procesów biznesowych. Nie planujemy dużych kampanii rekrutacyjnych. Koncentrujemy się za to na tworzeniu programów szkoleniowych, budowaniu ścieżek kariery dla naszych pracowników czy uruchomieniu platformy e-learningowej. 

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?

Dla kandydatów bez doświadczenia zawodowego możemy zaproponować udział w programach stażowych, a następnie budowanie swojej kariery na  stanowiskach Junior Accountant i Junior Analyst. Jesteśmy obecni na dużych wydarzeniach adresowanych do studentów oraz absolwentów. Zapraszamy zatem do kontaktu osoby zainteresowane podjęciem współpracy czy poznaniem bliżej naszej organizacji.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Osoby posiadające odpowiedni zasób wiedzy z zakresu finansów oraz wysokie kompetencje są niezwykle cenne dla naszej firmy. Natomiast liczy się dla nas nie tylko wiedza merytoryczna i umiejętności językowe, stawiamy także na osobowość, samodzielność, zaangażowanie oraz energię i pasję. Poszukujemy wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska General Ledger Senior Accountant z biegłym językiem angielskim, Accounts Payable Senior Accountant czy Accounts Receivable Senior Accountant z dodatkowymi językami europejskimi (holenderski, włoski, hiszpański, francuski, niemiecki).

Komunikatywność to kolejna z kompetencji ważnych na rynku pracy, które warto rozwijać niezależnie od branży, w której pracujemy.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Młodych kandydatów na rynku pracy charakteryzuje wysokie wykształcenie, znajomość najnowszych technologii czy języków obcych. Z pewnością mają wiele do zaoferowania pracodawcom. Kompetencja, która zdecydowanie zwiększyłaby ich szanse na rynku pracy, to umiejętność autoprezentacji. Sztuka prezentacji własnej osoby jest niezwykle cenna, zwłaszcza podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy chcemy pokazać wachlarz umiejętności oraz wartości, które wniesiemy do firmy. Komunikatywność to kolejna z kompetencji ważnych na rynku pracy, które warto rozwijać niezależnie od branży, w której pracujemy. Młodzi kandydaci powinni pamiętać jednak, że skuteczna komunikacja to również umiejętność słuchania.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?

Przygotowujemy programy stażowe dla studentów oraz absolwentów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z organizacją typu shared service centre. Program praktyk letnich jest ukierunkowany na zdobycie konkretnej, praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu procesów księgowych. Wspieramy także w doskonaleniu kompetencji miękkich oraz szlifowaniu umiejętności językowych.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Inwestycja w pracowników jest również długofalową inwestycją w całą organizację. W dobie dynamicznie zmieniających się technologii oraz usprawniania procesów ważne jest stałe podnoszenie kwalifikacji i rozwój pracowników. Poprzez inwestycję w pracownika rozumiemy nie tylko szkolenia zewnętrzne, zdobywanie nowych certyfikatów i uprawnień, ale także umożliwienie udziału w ciekawych projektach, samodzielność w pracy, dzielenie się nawzajem wiedzą, w tym również w zespołach międzynarodowych. Jedna z filozofii naszej firmy mówi, że oferujemy nie tylko pracę, a przede wszystkim karierę. Stawiamy na osoby, które chcą na długo związać się z naszą organizacją i wraz z nią rozwijać. Sukces naszej firmy ma twarz i imię, ponieważ jest mierzony sukcesami naszych pracowników.

Ekspert: Martyna Piechowiak
Talent Acquisition Specialist EMEA A. Schulman
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również