Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

8 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce

Kategoria: Wiadomości
02.11.2015

160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 16 listopada rusza ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Global Entrepreneurship Week to największe na świecie święto przedsiębiorczości, stawiające w centrum uwagi innowatorów, start-upowców i wszystkich tych, którzy swoją działalnością tworzą miejsca pracy, rozwiązują problemy społeczne i ekonomiczne. Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia jest inspirowanie ludzi na całym świecie do odkrywania swojego przedsiębiorczego potencjału, rozwijania kompetencji i sieci kontaktów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem ŚTP może zostać każdy. Wystarczy zarejestrować na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl przynajmniej jedno bezpłatne wydarzenie (szkolenie, warsztat, konferencję, wykład) tematycznie związane z szeroko pojętą przedsiębiorczością, które odbędzie się między 16 a 22 listopada.

Dzięki takiej formule przedsięwzięcia, w listopadzie na chętnych w całej Polsce będzie czekać ponad 2000 bezpłatnych wydarzeń. Informacje i zapisy odbywają się przez stronę projektu. Organizatorzy wydarzeń mogą liczyć na promocję swojej działalności i uczestnictwo w międzynarodowym ruchu Global Entrepreneurship Week. Na całym świecie w inicjatywę zaangazowanych jest ponad 11 000 organizacji partnerskich.

W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbędzie się w naszym kraju już po raz ósmy. Tak wielka skala wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia regionalnych koordynatorów, czyli instytucji które są liderami w promowaniu rozwoju gospodarczego w swoim województwie, i którzy dobrowolnie wspierają idee ŚTP.

Są wśród nich urzędy marszałkowskie (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego), parki techno­logiczne (Technopark Pomerania, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Kędzierzyńsko-Kozielski Park Prze­mysłowy), agencje rozwoju regionalnego (Agencja Rozwoju Pomorza, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego), organizacje pozarządowe (Stowarzyszenie Elbląg Europa, oddziały regionalne Forum Młodych Lewiatan w woj. lubelskim i świętokrzyskim oraz Klub Forum Obywatelskiego Rozwoju w Zielonej Górze) oraz biura coworkingowe (Biuro Warszawska6 w Bia­łymstoku).

Mówi się, że Polacy nie potrafią ze sobą współpracować, badania wskazują na dramatycznie niski poziom zaufania społecznego w naszym kraju. A jednak przy takich okazjach widać, że także w Polsce zaczynają powstawać trwałe fundamenty tzw. ekosystemu na rzecz przedsiębiorczości. O tym, jak ten ekosystem rozwijać, bazując na najlepszych praktykach z Wielkiej Brytanii, Malty i Stanów Zjednoczonych, porozmawiamy na konferencji inaugurującej ŚTP 17 listopada w Warszawie  – mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Szczegóły inauguracji oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ.

W Polsce niewystarczająco dobrze wykorzystywany jest potencjał przedsiębiorczości Polaków. Luka przedsiębiorczości, czyli różnica pomiędzy potencjałem a odsetkiem osób pracujących na własny rachunek należy do najwyższych w Europie. Tegoroczny Światowy Raport Amway na temat Przedsiębiorczości analizuje tę lukę poprzez pryzmat kluczowego wymiaru samozatrudnienia – kultury przedsiębiorczości w poszczególnych krajach – powiedział dr hab. Jacek Klich, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pracownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej.

Raport powstał we współpracy Amway z Uniwersytetem Technicznym w Monachium na bazie badań, przeprowadzonych przez Instytut GFK Group w 44 krajach na całym świecie, na reprezentatywnej dla danego kraju grupie respondentów, łącznie 49 775 osób.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP i Konfederacja Lewiatan. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto stołeczne Warszawa.

Kontakt:

Justyna Politańska

justyna@tydzienprzedsiebiorczosci.pl

tel: 783329973

twitter @GEWPoland

facebook.com/GEW.Poland

www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Zobacz również