Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

ACCA, CIMA i CFA na starcie kariery

Konkurs Wiedzy o Finansach właśnie dobiegł końca. Przez dwa miesiące uczestnicy zmagali się z 20 anglojęzycznymi zadaniami o tematyce rachunkowości finansowej i zarządczej.
Kategoria: Wiadomości
21.01.2011

O kupony szkoleniowe pokrywające koszty kursów przygotowujących do takich prestiżowych kwalifikacji, jak ACCA, CIMA czy CFA walczyło kilkaset osób. To już druga edycja konkursu przygotowanego przez BPP Professional Education.


- W tej edycji chcieliśmy jeszcze szerzej dotrzeć do środowiska akademickiego i młodych absolwentów, dlatego do patronatu medialnego nad konkursem zaprosiliśmy jeszcze więcej partnerów, szczególnie tych związanych z tym środowiskiem. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych osób, które planują swoją karierę zawodową w finansach i rachunkowości oraz poszukują możliwości rozwoju zawodowego w tym kierunku. Firma BPP Professional Education, świadoma tego, że przygotowania do egzaminów ACCA, CIMA lub CFA wiążą się z bardzo dużymi nakładami finansowymi dla młodych osób wkraczających na rynek pracy, chciała wesprzeć tych najbardziej ambitnych i reprezentujących najwyższy poziom wiedzy. Stąd pomysł ufundowania nagród w postaci kuponów szkoleniowych ACCA, CIMA, CIM - przyznaje Katarzyna Misiak, Head of Marketing, BPP Professional Education.


Zobacz oferty kursów CFA »


Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ duża liczba osób otrzymała najwyższe wyniki. To świadczy tylko o doskonałym poziomie merytorycznym, jaki reprezentowali uczestnicy konkursu. Organizatorzy nie chcą zdradzać, z jakimi zagadnieniami musieli się zmierzyć uczestnicy, ale Katarzyna Misiak uchyla rąbka tajemnicy:


- Pytania konkursowe były w rzeczywistości pytaniami, z jakimi kandydaci mogą spotkać się na swoich pierwszych egzaminach ACCA lub CIMA. Miały formę testu, ale w większości składającego się z pytań typ mini case study. Aby odpowiedzieć na pytanie, należało właściwie przeanalizować przedstawiony problem i dokonać stosownych obliczeń.


Zobacz oferty kursów ACCA »


Oto lista laureatów:
1. miejsce i nagrodę główną - kupon na szkolenia ACCA, CIMA lub CFA w BPP Professional Education o wartości 5000 zł otrzymuje Jakub Ślusarczyk.


Nagrody dodatkowe - kupony na szkolenia ACCA, CIMA lub CFA w BPP Professional Education o wartości 750 zł otrzymują: Agnieszka Goździkiewicz-Gołdon, Adam Michaliszyn i Joanna Sosnowska.


Zobacz oferty kursów CIMA »


Nagrody pocieszenia - Pendrive 2GB "Klucze do sukcesu" sygnowane przez BPP otrzymują:
Dariusz Bogdanowicz, Zofia Kowalska, Joanna Mangała, Adrian Michalski, Adam Sendera, Andrzej Staroszczyk, Agnieszka Stryjniak, Maciej Zawiślak, Cezary Zeniuk i Sebastian Zoła.


17 stycznia odbyła się ceremonia rozdania nagród.


- Kończąc studia sądziłem, że po odebraniu dyplomu kończy się dla mnie czas intensywnej nauki. Trzy lata pracy zawodowej pokazały, jak bardzo się myliłem. Praktyka biznesowa wymaga szybkiego przyswajania wiedzy, wyciągania wniosków i podejmowania na tej podstawie trafnych decyzji. Zagadnienia, z którymi mam styczność, zmieniają się nawet szybciej niż tematy wykładów, a dodatkowa trudność polega na tym, że w pracy nie ma możliwości wyboru terminu egzaminu i nie przewiduje się poprawek. Błędy i niewiedza słono kosztują. W takich warunkach ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych staje się niemalże integralną częścią zakresu obowiązków. Dziedziną, której unikałem, jak tylko mogłem, była rachunkowość. W pracy, mimo że tematycznie wydawała się być w bezpiecznej odległości od nielubianego przez mnie przedmiotu, rachunkowość szybko mnie dopadła. MSR-y, impairment, zamortyzowany koszt czy konsolidacja nie są już co prawda czarną magią,  nadal jednak mam poczucie, że moja wiedza jest wybiórcza. Międzynarodowe kwalifikacje, takie jak ACCA dają możliwość uzupełnienia tej wiedzy zgodnie ze starannie przemyślanym programem, którego opanowanie pozwoli mi swobodnie poruszać się po świecie finansów. Dlatego kilka miesięcy temu zarejestrowałem się w ACCA, a wygrana w konkursie pozwoli mi sfinansować kursy. Już na wiosnę wybieram się na pierwsze kusy ACCA do BPP - przyznaje zwycięzca konkursu, Jakub Ślusarczyk.

KarierawFinansach.pl jest patronem medialnym konkursu.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również