Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

ACCA oraz University of London uruchamiają wspólny program studiów

Międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości – ACCA oraz University of London (Uniwersytet Londyński) planują już w 2016 roku uruchomienie międzynarodowego programu studiów magisterskich, przeznaczonego dla wszystkich studentów i członków ACCA na całym świecie.
Kategoria: Wiadomości
21.01.2015

Po raz pierwszy międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalistów podjęła tak ścisłą współpracę z uczelnią wyższą, w wyniku której powstanie międzynarodowy program studiów. Tytuł magistra z obszaru rachunkowości (Masters in Professional Accountancy, w skrócie: MPAcc) oraz jednocześnie kwalifikację ACCA będą mogli uzyskać studenci oraz członkowie tej organizacji na całym świecie.

Współpraca tych dwóch instytucji ma bardzo mocne strony – z jednej strony ACCA może pochwalić się ogromną liczbą studentów i członków na całym świecie, z drugiej – University of London to federacja jednostek akademickich, oferująca kształcenie na najwyższym poziomie.

– Cieszymy się z faktu, że nasza organizacja będzie mogła zaoferować program studiów, który łączy praktyczne kwalifikacje z akademickimi. ACCA posiada długą historię współpracy z ośrodkami akademickimi i jest dumna z możliwości, jakie niesie ona ze sobą dla studentów i członków naszej organizacji. Wprowadzając międzynarodowy program magisterski jako element kwalifikacji ACCA jesteśmy w stanie wzmocnić jeszcze bardziej atrakcyjność naszych studentów i członków na rynku pracy – wyjaśnia Helen Brand, ACCA Chief Executive. – Dzięki naszej sieci kontaktów wiemy, że pracodawcy kładą ogromny nacisk na kompetencje zawodowe oraz wiedzę akademicką wśród profesjonalistów. Jesteśmy również świadomi, że nasi przyszli studenci wybierają ACCA ze względu na elastyczność tej kwalifikacji. Dzięki współpracy z University of London ułatwiamy studentom wybór pomiędzy uczelnią a organizacją zrzeszającą profesjonalistów, dzięki czemu stajemy się jeszcze bardziej elastyczni.

Słowa Helen Brand potwierdzają badania ACCA, z których wynika, że dla 25 proc. pracodawców tytuł magistra był kluczowy w trakcie procesu rekrutacyjnego na seniorskie stanowiska w obszarze finansów, a dla 45 proc. – pożądany. Jednocześnie 90 proc. badanych przyznało, że posiadanie kwalifikacji zawodowej przez kandydata ma dla pracodawcy ogromne znaczenie.

   

Zdaniem Adriana Smitha, Wicekanclerza University of London, nowy program świetnie wpisuje się w misję uczelni. Studenci uzyskają wsparcie w nauce dzięki nowoczesnym rozwiązaniom internetowym, interaktywnemu procesowi nauczania, sieci powiązanych jednostek akademickich oraz wykładowcom dostępnym online.

Nowy program studiów będzie dostępny na początku 2016 roku online oraz przy wsparciu lokalnych instytucji we współpracy z University College London.

Więcej informacji będzie można uzyskać już w marcu, rejestrując się na stronie programu.

Na podst. www.accaglobal.com

Zobacz również