Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Akademia Biznesu Deloitte zaprasza na warsztaty

Ponad 80 proc. studentów, którzy wzięli udział w tegorocznym badaniu Deloitte "Pierwsze kroki na rynku pracy" zdobyło bądź właśnie jest w trakcie nabywania doświadczeń zawodowych, często godząc studia z pracą.
Kategoria: Wiadomości
15.10.2015

Szukając doświadczeń, studenci chętnie biorą udział w programach edukacyjnych oferowanych przez pracodawców czy też specjalistycznych warsztatach. Firma Deloitte, organizująca od dziesięciu lat Akademię Biznesu, w tym roku akademickim po raz kolejny otwiera się na ich potrzeby i dzieli się z nimi swoją wiedzą.


W ramach bezpłatnych warsztatów Akademii Biznesu działają:

  • Akademia Rachunkowości,
  • Akademia Podatkowa,
  • Akademia Konsultingu,
  • Cyber Academy,
  • Quants Academy,
  • Akademia Dealmaker.

– W ciągu roku na Akademię Biznesu aplikuje łącznie ponad 3 tys. studentów. Prowadzimy ponad 50 warsztatów rocznie w dziewięciu miastach w Polsce. Na warsztatach jest obecnych ponad 700 studentów. To przedsięwzięcie na naprawdę dużą skalę, które pozwala nam nawiązać kontakty z potencjalnymi pracownikami, a studentom zdobyć praktyczną wiedzę na temat doradztwa biznesowego – mówi Joanna Tonkowicz, Employer Branding Manager w dziale HR Deloitte.


Akademie Biznesu są przeznaczone dla studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów magisterskich. W zależności od jej rodzaju kierowane są do osób studiujących ekonomię i finanse, prawo, kierunki informatyczne, ekonomiczne czy matematyczne. Przede wszystkim jednak, aby stać się uczestnikiem Akademii Biznesu, bardziej niż konkretny kierunek studiów, pożądane są umiejętności analityczne, otwarty umysł i dobra znajomość języka angielskiego.

Wykładowcami Akademii Biznesu są najlepsi managerowie i praktycy Deloitte, którzy dzielą się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Najczęściej są to ludzie młodzi, którzy sami jeszcze niedawno zmagali się z podobnymi wyborami, przed którymi stoją dziś uczestnicy warsztatów. Zajęcia mają charakter interaktywny i praktyczny, co różni je od wykładów akademickich. Studenci pracują na realnych zadaniach, które mają w swojej pracy doradcy biznesowi i wcielają się w ich rolę, przygotowując rozwiązania. Młodzi ludzie mają więc doskonałą okazję, żeby lepiej zrozumieć na czym polega praca w Deloitte.

– Z naszych doświadczeń wynika, że wyobrażenia studentów na temat konkretnej specjalizacji, takiej jak doradztwo finansowe, konsulting czy audyt, często odległe są od rzeczywistości. Akademia Biznesu zapełnia tę lukę i wzbogaca ofertę edukacyjną polskich uczelni wyższych o praktyczny aspekt wiedzy – wyjaśnia Joanna Tonkowicz.

Akademia Rachunkowości

Podczas warsztatów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi studenci będą mieli okazję poznać tajniki pracy w audycie. 

– Udział w Akademii Rachunkowości pozwolił mi wybrać konkretny dział, w którym potem chciałam pracować, czyli audyt. Poprzez spotkania z managerami z tego pionu poznałam specyfikę tej pracy. Akademia Biznesu wiąże się też z bardzo praktycznymi korzyściami. Informację o przyjęciu na praktyki w Deloitte otrzymałam z ponad półrocznym wyprzedzeniem. Pozwoliło mi to dobrze zaplanować sobie swój czas – mówi Sternik Małgorzata, Praktykantka w dziale Audytu, uczestniczka Akademii. 
Aplikuj online do 8 listopada na www.deloitte.com/pl/akademiarachunkowosci

Akademia Konsultingu

– W tegorocznej Akademii Konsultingu w Warszawie tematem przewodnim będzie sektor bankowy w wymiarze biznesowym lub technologicznym. Studenci zmierzą się z wyzwaniami stawianymi naszym konsultantom każdego dnia przez największe banki. Pokażemy, jak można odnaleźć się w gąszczu powiązań skomplikowanych systemów informatycznych banku. Na podstawie zebranych wymagań zaprojektujemy architekturę rozwiązania integrującą istniejące systemy z nowymi elementami wspierającymi wybrany proces bankowy oraz wykonamy plan implementacji nowego rozwiązania wraz z wyborem odpowiedniej technologii, w której dane rozwiązanie będzie zaimplementowane. 
Aplikuj online do 8 listopada na www.deloitte.com/pl/akademiakonsultingu

Akademia Dealmaker

Dla osób zainteresowanych fuzjami i przejęciami kierujemy ofertę Akademii Dealmaker, prowadzoną przez specjalistów z Działu Doradztwa Finansowego. Jest to cykl interaktywnych warsztatów i case studies, podczas których studenci przeprowadzą wycenę przedsiębiorstwa oraz będą uczestniczyć w negocjacjach z inwestorami podczas transakcji kupna i sprzedaży spółki. 

– W Dziale Doradztwa Finansowego Deloitte pracuję już od 3 lat. Z mojej obserwacji wynika, że wiedza, jaką zdobywam pracując w tym dziale jest unikatowa i trudno zdobyć ją na studiach. Zdecydowałam się na zaangażowanie w tworzenie programu warsztatów Dealmaker, bo lubię dzielić się wiedzą i daje mi to dużą satysfakcję. W Deloitte jesteśmy zachęcani, aby pomagać innym w zdobywaniu nowych umiejętności. Taką mamy kulturę korporacyjną – mówi Katarzyna Wawrzyniak, Manager w dziale Doradztwa Finansowego, wykładowca podczas warsztatów Dealmaker. 
Aplikuj online do 8 listopada na www.deloitte.com/pl/dealmaker


Jak wygląda proces rekrutacji do Akademii Biznesu Deloitte? 

Kandydaci przechodzą internetowe testy kwalifikacyjne oraz językowe, podobne do tych, do których przystępują osoby chcące wziąć udział w programie płatnych praktyk w Deloitte. Spośród studentów, którzy najlepiej przeszli testy, formułowane są grupy zajęciowe. Cykl warsztatów wieńczy sprawdzian polegający na rozwiązaniu case study. Najlepsi studenci po ukończeniu Akademii Biznesu mogą liczyć na ofertę praktyk oraz pracy w dziewięciu oddziałach Deloitte w całej Polsce. Niektórzy z absolwentów wcześniejszych edycji Akademii Biznesu pracują w Deloitte już od kilku lat. 

Dzięki Akademii Biznesu firma Deloitte ma szansę dotrzeć do grupy najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących studentów, którzy w przyszłości zyskają możliwość rozwoju zawodowego w ramach tak dużej, międzynarodowej korporacji. Podczas warsztatów studenci, oprócz wiedzy merytorycznej, rozwijają również swoje zdolności interpersonalne oraz uczą się pracować w zespole pod presją czasu. Poprzez kontakt z praktykami mogą dowiedzieć się, na czym naprawdę polega praca w tak dużej firmie i odczarować mity, które narosły wokół funkcjonowania korporacji. 

Planowane warsztaty na wiosnę 2016 roku 

Na wiosnę 2016 roku planowane są także: Akademia Podatkowa, Cyber Academy i Quants Academy. Akademia Podatkowa prowadzona jest przez specjalistów z zespołu doradztwa podatkowego i pokazuje praktyczne aspekty ich pracy. Akademia Cyber będzie poświęcona wpływowi współczesnych technologii i usług na bezpieczeństwo ludzi, firm oraz państw. W trakcie spotkań przedstawione zostaną główne czynniki ewolucji zagrożeń bezpieczeństwa informacji oraz ich uzasadnienie ekonomiczne. Z kolei Quants Academy to cykl warsztatów przeznaczonych dla osób, które najlepiej czują się w pracy z liczbami, a analiza i rozwiązywanie skomplikowanych problemów matematycznych to wyzwania, z którymi chętnie się mierzą. Biorąc udział w Quants Academy można poznać metody matematyczne i statystyczne stosowane w doradztwie biznesowym.

Zobacz również