Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Alcon otwiera centrum usług biznesowych w Warszawie. 100 nowych miejsc pracy w tym roku

Firma Alcon – światowy lider w obszarze okulistycznych wyrobów medycznych – otworzyła Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych, Alcon Global Services (AGS) na warszawskim Mokotowie. Do końca roku firma planuje zatrudnić ponad 100 pracowników.
Kategoria: Wiadomości
28.07.2020
Fot. Alcon Global Services / Szymon Polański

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozytywnej rekomendacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz objęciu Alcon Global Services Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE). Zarówno PAIH, jak i ŁSSE dokonały szczegółowej analizy planów inwestycyjnych Alcon. Doceniony został innowacyjny, międzynarodowy charakter inwestycji, planowana liczba zatrudnionych osób z wyższym wykształceniem oraz stabilność zatrudnienia.

– W łódzkiej strefie stawiamy na innowacyjność. Każda inwestycja, która bazuje na badaniach, rozwoju, tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla biznesu jest bardzo cenna. Inwestycja jaką firma Alcon realizuje w Warszawie, objęta łódzką strefą wpisuje się idealnie w nurt innowacyjnego spojrzenia na rozwój, co zauważyło również ministerstwo udzielając firmie grantu. Cieszymy się potrójnie z tej inwestycji. Po pierwsze jest na terenie Warszawy, którą zarządzamy i bardzo doceniamy jej potencjał inwestycyjny. Po drugie przyniesie ponad 100 miejsc pracy, co w dobie koronawirusa jest szczególnie ważne. Po trzecie jest to pierwsza w tym roku inwestycja z sektora nowoczesnych rozwiązań i usług dla biznesu – wyjaśnia Marek Michalik, prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Wspieranie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), w tym tych z branży BSS, jest jednym z głównych zadań Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). 

– Polska cieszy się w regionie pozycją lidera, pod względem zarówno liczby centrów nowoczesnych usług biznesowych, jak i liczby miejsc pracy. Naszą przewagą konkurencyjną w pozyskiwaniu tego typu projektów jest przede wszystkim potencjał polskich specjalistów. Mamy wielu utalentowanych i dobrze wykształconych ludzi. PAIH asystowała w ostatnim czasie w realizacji już ponad 100 centrów BSS w Polsce. Cieszę się, że wśród tych projektów znalazło się Alcon Global Services – mówi Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezes PAIH.

Wybór polskiej lokalizacji związany był z potrzebą pozyskania wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych i specjalistycznym wykształceniem. Centrum AGS w Warszawie planuje zatrudnić 100 osób, głównie profesjonalistów z wykształceniem informatycznym i ekonomicznym. W kolejnych latach zapowiadany jest dalszy rozwój centrum.  Główne obszary specjalizacji AGS w Warszawie to IT (specjaliści ERP, analitycy, inżynierowie infrastruktury IT i big data), HR (specjaliści administracji personalnej specjaliści od naliczania wynagrodzeń), finanse i obsługa klienta.

– Zdecydowaliśmy się na Warszawę, ze względu na to, że jest to miasto z dobrą infrastrukturą i dostępną pulą talentów” – wyjaśnia Michał Kasprzyk, Head Regional Hub w Alcon Global Services. – Chcemy być blisko biznesu, dlatego zależało nam również na kolokacji centrum z częścią komercyjną, a ta znajduje się właśnie w Warszawie.

Tworzenie nowej organizacji w strukturach dużej, stabilnej firmy daje pracownikom możliwość dynamicznego rozwoju na wielu obszarach.

– Jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju organizacji, w którym wszyscy mają realny wpływ na funkcjonowanie firmy i jej procesy. To idealne środowisko dla osób, które poszukują nowych rozwiązań, nie powielają utartych schematów – tłumaczy Olga Berger-Jankowska, HR Manager w Alcon Global Services.

Alcon oferuje swoim pracownikom wsparcie w zakresie zdobywania i poszerzania kwalifikacji zawodowych poprzez dostęp do szkoleń, w tym również szkoleń językowych, oraz podejmuje szereg dodatkowych działań w zakresie opieki nad pracownikami oferując im szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Firma zapewnia nowoczesne narzędzia pracy oraz zaplecze technologiczne, ważne szczególnie dla specjalistów z obszaru IT.

Alcon będzie zajmował biuro o powierzchni 4700 metrów kw. w biurowcu New City przy ul. Marynarskiej 15 (przy Galerii Mokotów). Proces negocjacji i przebieg transakcji wspierali pani Joanna Blumert z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield oraz pan Andrzej Szmigiel, partner w kancelarii DECISIVE Worldwide.

Nowe biuro będzie połączeniem nowoczesnego designu i technologii z klasyką, a dodatkowym atutem będzie dostępny tylko dla pracowników Alcon obszerny taras zlokalizowany na siódmym piętrze.

O Alcon Global Services

Alcon Global Services zajmuje się obsługą Alcon na całym świecie w zakresie wybranych obszarów takich jak finanse, IT, HR i obsługa klienta. Firma Alcon do tej pory otworzyła cztery centra AGS na całym świecie:  globalne w Bangalore oraz trzy regionalne – w Meksyku, Kuala Lumpur i w Warszawie.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również