Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

American Express zwolni ponad 5 tys. pracowników

American Express, potocznie nazywany AmEx, instytucja znana ze swoich kart płatniczych, planuje zwolnić 5,4 tys. pracowników.
Kategoria: Wiadomości
14.01.2013
Ponad 5 tys. pracowników American Express w najbliższych miesiącach straci pracę - informował w ubiegłym tygodniu "Financial Times". To aż 8,5 proc. całego personelu największego producenta kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych. Plan restrukturyzacji związany jest z migracją klientów do obsługi płatniczej w Internecie.

- Zauważyliśmy, że coraz więcej klientów wybiera  usługi internetowe - przyznał CEO AmExa, Kenneth Chenault. - Dlatego zdecydowaliśmy, że możemy zapewnić usługi rosnącej liczbie klientów przy wsparciu mniejszej liczby naszego personelu.

Redukcja etatów łączy się jednakże z otwarciem nowych stanowisk w organizacji. Jak podaje "Financial Times", pod koniec 2013 roku zatrudnienie w American Express ma być mniejsze o ok. 4-6 proc. (obecnie firma zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów), co oznacza, że co najmniej 2 proc. stanowisk w ramach zwolnień zostanie zastąpionych przez innych specjalistów.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również