Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Analityk finansowy – zawód poszukiwany

Po wpisaniu hasła "analityk finansowy" w wyszukiwarkę najpopularniejszego portalu internetowego z ofertami pracy, w samej Warszawie wyświetla nam się 218 ofert, w tym 24 z ostatnich 24 godzin.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
09.02.2018

Po wpisaniu hasła "analityk finansowy" w wyszukiwarkę najpopularniejszego portalu internetowego z ofertami pracy, w samej Warszawie wyświetla nam się 218 ofert, w tym 24 z ostatnich 24 godzin. Gdy zrobimy to samo dla hasła "kontroler finansowy", znajdziemy 272 oferty, w tym 31 z ostatnich 24 godzin. Świadczy to o ogromnym zapotrzebowaniu rynku pracy na osoby posiadające kwalifikacje w tych dwóch zawodach.

Po sprawdzeniu kolejnych ogłoszeń, szybko można zorientować się, że najważniejsze kompetencje to:

  • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office,
  • umiejętność korzystania z VBA i SQL,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • zdolności analityczne.

Czy naprawdę to wszystko jest potrzebne? Jaki to ma cel?

Prezesi firm coraz częściej zwracają uwagę, że klasyczny model funkcjonowania dążący do osiągniecia jak najwyższej sprzedaży, nie pokrywa się ze wzrostem wartości firmy. Dzieje się tak, gdyż pracownicy, chcąc osiągnąć coraz wyższe poziomy sprzedaży, godzą się na większe rabaty dla klientów. Sam system planowania poprzez wyznaczone cele też bardzo często zawodzi. Warto tu podkreślić, że wielkość sprzedaży jest najprostszym parametrem oceny ich efektywności. W rezultacie rentowność podmiotów gwałtownie spada.

W tym miejscu pojawiają się właśnie analitycy, których zadaniem jest szukanie obszarów, w których można podnieść rentowność firmy. Mają znaleźć miejsca wszelkich nieefektywności ekonomicznych.

Okazuje się, że zdobycie umiejętności dobrej analizy danych oraz obsługi pakietu Office, zwłaszcza Excela, VBA, SQL oraz PowerPivot, wcale nie jest takie trudne.

Niezbędne jest jednak dobre źródło wiedzy. Wiodącym organizatorem kursów o tematyce finansowej jest MDDP Akademia Biznesu.

Warto skorzystać z usług tej firmy, ponieważ kursy prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy od lat zajmują się praktycznym zastosowaniem Excela w modelowaniu finansów i projektów inwestycyjnych. Uczestnictwo w takich zajęciach pozwoli zdobyć umiejętności w zakresie konstruowania i pracy z modelem finansowym oraz przeprowadzania wieloparametrowej analizy wrażliwości z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi Excela, w tym VBA. Tym samym może przyczynić się do zdobycia kwalifikacji zawodach tak bardzo pożądanych na rynku pracy.

Artykuł sponsorowany, przygotowany przez MDDP Akademia Biznesu

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również