Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Capgemini otwiera centrum w Poznaniu. Praca dla 300 deweloperów

Firma Capgemini ogłosiła plany otwarcia centrum w Poznaniu. Nowe biuro, które zajmować się będzie rozwojem oprogramowania, ruszy w czwartym kwartale 2015 roku, jednak rekrutacja do nowej jednostki już trwa. W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego.
Kategoria: Wiadomości
25.06.2015

Poznańskie biuro to drugi po Wrocławiu oddział Software Solutions Center w Polsce i zarazem szóste centrum Capgemini, zatrudniającej już ponad 6 tysięcy specjalistów w Polsce.

Zespół Software Solutions Center zatrudnia obecnie ponad 650 inżynierów we Wrocławiu i specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów. Poznańskie centrum Software Solutions Center będzie w pierwszej kolejności świadczyć usługi dla niemieckich klientów firmy.

Wiesz, na czym polega praca na stanowiskach analitycznych w obszarze IT?
Przeczytaj artykuł poświęcony analizie systemowej i biznesowej. Przejdź do artykułu »

Ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum. Wybraliśmy Poznań ze względu na bardzo wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych w stolicy Wielkopolski. Jestem przekonany, że wielu informatyków zainteresuje możliwość uczestniczenia w projektach, w których tworzone są nowoczesne rozwiązania IT. To, co wyróżnia naszą firmę, to różnorodność zagadnień, z którymi stykają się nasi pracownicy – tworzymy innowacyjne systemy dla światowych liderów z wielu branż m.in. motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, logistycznej i bankowej mówi Piotr Poprawski,Dyrektor Software Solutions Center w Capgemini.

 
Rekrutacja do nowego centrum firmy jest skierowana do specjalistów IT.

 
Poszukujemy przede wszystkim programistów JAVA i web deweloperów, którzy znają język niemiecki. Wystarczy znajomość na poziomie podstawowym. Pierwsze projekty, które będziemy realizować w Poznaniu, będą dotyczyły rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty szkoleń technicznych oraz intensywnych kursów językowych, które pomogą im rozwijać swoje umiejętności – tłumaczy Justyna Kurpierz, HR Team Leader w Capgemini.

Capgemini w Polsce, tworzą zespoły specjalistów pracujących w zespołach Application Services, Business Process Outsourcing, Infrastructure Services zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Łącznie
w roku 2015 firma planuje zatrudnić ponad 700 osób w Polsce.
Capgemini Polska  jest  jednym  z największych
i najszybciej rozwijających się pracodawców z sektora usług w kraju.

Źródło: www.pl.capgemini.com

Zobacz również