Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CIMA Global Business Challenge 2015. Trwają zapisy do międzynarodowego konkursu dla studentów

Znajomość podstawowych zasad księgowości nie wystarczy już studentom, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem usług finansowych. Oprócz tzw. "twardych kompetencji" pracodawcy coraz częściej wymagają umiejętności efektywnego komunikowania się czy zdolności obserwowania i przewidywania rynkowych trendów.
Kategoria: Wiadomości
13.02.2015

Dla młodych i ambitnych przyszłych specjalistów rynku doradztwa finansowo-księgowego, reprezentujących 26 krajów i regionów świata, Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) przygotował kolejną edycję międzynarodowego konkursu CIMA Global Business Challenge. Jego krajowy finał, na który zostaną zaproszone polskie drużyny prezentujące najwyższy poziom, będzie można obserwować już w maju w Warszawie.

Konkurs CIMA Global Business Challenge to szansa dla studentów studiów licencjackich, chcących zaprezentować swoje umiejętności przed gronem ekspertów ze świata biznesu i finansów. Międzynarodowa rywalizacja, skupiająca przyszłych specjalistów z branży, przeprowadzana w partnerstwie z brytyjskim holdingiem Barclays, to także szansa na konsolidację środowisk młodych liderów biznesu i specjalistów o ugruntowanej pozycji na ogólnoświatowej arenie. Celem konkursu, do którego mogą się zgłaszać czteroosobowe zespoły reprezentujące tę samą uczelnię, jest wyzwolenie biznesowego potencjału przyszłych finansistów. Studenci zgłaszający chęć udziału w konkursie staną także przed szansą zaprezentowania takich kompetencji, jak umiejętność pracy w zespole i zdolności interpersonalne – cech niezwykle pożądanych przez pracodawców, rozwijanych także w ramach certyfikowanych szkoleń organizowanych przez CIMA. Instytut, zrzeszający ponad 227 tys. członków i studentów ze 179 krajów, specjalizuje się w przeprowadzaniu międzynarodowych programów kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rachunkowości zarządczej, pozwalających uzyskać kompetencje niezbędne do pracy w środowisku biznesowym.

– Udział w CIMA Global Business Challenge to niewątpliwie szansa dla studentów wszelkich kierunków, nie tylko ekonomicznych, którzy nie boją się prezentować wyników swojej pracy na forum publicznym. To także możliwość przedstawienia swoich umiejętności przed gronem doświadczonych ekspertów, którzy z pewnością docenią zaangażowanie i entuzjazm młodych ludzi dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową – komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce. – Warto także podkreślić, że podczas dotychczasowych światowych finałów konkursu nie zabrakło również i polskich akcentów. Za każdym razem, kiedy nasi rodacy stawali do rywalizacji, udawało im się dotrzeć do ścisłego finału. To bezsprzecznie udowadnia, że poziom kształcenia na naszych uczelniach nie ustępuje w niczym poziomowi zagranicznych uniwersytetów. Zdecydowanie nie powinniśmy mieć na tym punkcie żadnych kompleksów.

Zanim jednak uczestnicy konkursu znajdą się w finale, będą musieli przejść przez eliminacje krajowe, polegające na stworzeniu raportu opierającego się na fikcyjnym case study dostarczonym przez organizatora konkursu. Cztery zespoły reprezentujące najwyższy poziom zostaną poproszone o stworzenie prezentacji na podstawie wcześniej przygotowanego dokumentu i zrealizowanie dwuminutowego nagrania wideo przedstawiającego wszystkich członków drużyny. Podczas rozgrywek krajowych, które odbędą się 28 maja w Warszawie, jury wybierze team reprezentujący Polskę podczas międzynarodowego finału w Warszawie.

To już 7. edycja konkursu CIMA Global Business Challenge. W tym roku oprócz Polaków wezmą udział również mieszkańcy 26 krajów i regionów świata, m.in. Australii, Irlandii, Rosji czy Bliskiego Wschodu. Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje zespołu do 24 marca za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.cimaglobal.com/gbc. Termin nadsyłania pierwszych zadań konkursowych to 14 kwietnia. O tym, które cztery drużyny zakwalifikują się do krajowego finału, zaplanowanego na 28 maja, uczestnicy dowiedzą się z kolei 28 kwietnia.

Zobacz również