Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Commerzbank planuje zwolnić nawet do 6 tys. pracowników

Commerzbank, właściciel polskiego BRE Banku i drugi co do wielkości bank w Niemczech, planuje zwolnić od 4 do 6 tys. pracowników - donosi Bloomberg.
Kategoria: Wiadomości
25.01.2013
Redukcje etatów będą dotyczyć głównie bankowości detalicznej. Nie jest to jednak oficjalne stanowisko banku, ponieważ CEO Martin Blessing odmówił komentarza w tej sprawie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Commerzbank obecnie krytykowany jest za nadmierną rozrzutność i brak programu naprawczego pomimo ogromnej pomocy (tzw. bailout) w wysokości 18,2 mld euro, jaką otrzymał od rządu w 2008 roku.


Niemiecki sektor finansowy zaczyna się kurczyć. Wczoraj Allianz, największy ubezpieczyciel w Europie, zapowiedział, że zamyka Allianz Bank w Niemczech. Pracę straci 450 finansistów.

Z doniesień Bloomberga wynika, że zwolnienia nie mają dotknąć polskiej spółki, BRE Banku. Commerzbank w ogóle planuje przenieść część swoich funkcji biznesowych do państw z niższymi kosztami pracy lub "wyoutsoursować" tzw. funkcje wspierające dla biznesu.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również