Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Coraz lepsze nastroje w Wielkiej Brytanii wśród finansistów

Organizacje sektora finansowego w trzecim kwartale otworzyły 10 tys. nowych wakatów - donosi "Recruiter". Do końca roku ma powstać kolejne 2 tys. miejsc pracy.
Kategoria: Wiadomości
23.10.2013
Od dawna sektor finansowy nie był w tak dobrej kondycji - wynika z corocznej ankiety CBI/PwC, a nastroje przypominają atmosferę, jaka panowała w finansach jeszcze w latach 90. Dlaczego? Ponieważ takie branże, jak bankowość czy ubezpieczenia coraz szybciej i pozytywniej reagują na zmiany, bojąc się jednocześnie nowych regulacji prawnych i uważając je za hamulec wzrostu. Jak pokazuje ankieta, coraz więcej organizacji kładzie nacisk na zarządzanie produktami w środowisku IT (big data). Podczas gdy jeszcze we wrześniu ubiegłego roku tylko 28 proc. z nich było świadomych roli IT w biznesie, obecnie już 67 proc. uważa, że nowe technologie i infrastruktura informatyczna to bardzo ważny czynnik wzrostu.

Finansiści optymistycznie patrzą również w przyszłość. Bankowość, która na początku br. chciała tylko zwalniać, już teraz planuje zwiększać zatrudnienie.

Zobacz również