Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Crédit Agricole: Polacy nie boją się utraty pracy

Europejczycy czują się znacznie bardziej narażeni na ryzyko utraty pracy i pogorszenie sytuacji finansowej niż pięć lat temu. To stwierdzenie z raportu "Obserwatorium trendów - podejście do ryzyka w Europie" z pewnością nie dziwi.
Kategoria: Wiadomości
04.12.2012
Zaskakujący jest inny wniosek raportu - w Polsce poziom niepokoju jest niższy niż średni poziom w Unii Europejskiej.

Ipsos - na zlecenie Crédit Agricole Assurances - zbadał obawy mieszkańców Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Polski związane z kryzysem ekonomicznym. Co drugi Europejczyk czuje się zagrożony bezrobociem, a aż 71 proc. respondentów uważa, że ryzyko wystąpienia u nich problemów finansowych jest wyższe niż pięć lat temu. Dodatkowo 63 proc. biorących udział w badaniu uważa, że jest zagrożona ubóstwem w stopniu wyższym niż dotychczas.
 
Na tym tle Polacy okazali się optymistami. Mają bowiem zdecydowanie mniejsze obawy w odniesieniu do przyszłości niż przeciętny Europejczyk. Nad Wisłą poziom niepokoju związany z przedmiotem badania jest niższy niż średni poziom w Europie. Średnio badani w Polsce żywią obawy w stosunku do 7 z 17, wymienionych przez instytut badawczy, zagrożeń. Średnia europejska wynosi natomiast aż 11 wskazań. Także jedynie 43 proc. Polaków twierdzi, że czuje się zagrożonych utratą pracy, podczas gdy średnia dla ogółu Europejczyków to 57 proc.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również