Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Credit Suisse chce stworzyć 1000 etatów we Wrocławiu

Szwajcarska instytucja finansowa Credit Suisse stara się o grant na rozbudowę wrocławskiego centrum kompetencyjnego, by następnie zatrudnić w Polsce kolejny tysiąc osób.
Kategoria: Wiadomości
23.04.2014

Credit Suisse zatrudnia we Wrocławiu już ok. 2,5 tysiąca osób. Zwiększając liczbę etatów o tysiąc, stanie na czele największych centrów usług działających we Wrocławiu, do których należą m.in. IBM (zatrudniające niespełna 3,5 tys. osób), HP (2,5 tys.) oraz Nokia Solutions and Networks (1,8 tys.).


Szwajcarska firma już po raz drugi ubiega się o grant dla wrocławskiego centrum. W roku 2012 Credit Suisse otrzymało bowiem 39 mln zł dotacji w ramach unijnych działań wspierających inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki. 


Zobacz oferty pracy w finansach i bankowości we Wrocławiu »


Jak informuje Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pracuje już 126 tys. osób, a tworzące etaty firmy rozwijają się w tempie ok. 20 proc. rocznie. 


ABSL angażuje się w walkę o zmiany w prawie, które ułatwiłyby otwieranie w Polsce centrów usług przez fundusze inwestycyjne. Według "Pulsu Biznesu" takie zmiany mogłyby dać nawet 100 tys. etatów do 2017 roku.  

Zobacz również