Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Do wygrania 240 płatnych staży. Ruszyła 19. edycja "Grasz o staż"

24 lutego rozpoczęła się kolejna odsłona "Grasz o staż" – najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim. W tym roku studenci i absolwenci będą mogli zagrać o 240 płatnych staży w organizacjach reprezentujących różne branże i sektory g
Kategoria: Wiadomości
25.02.2014
Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 7 kwietnia rozwiązać wybrane przez siebie zadania.

Dzięki "Grasz o staż" studenci i absolwenci rokrocznie otrzymują szansę na zdobycie wyjątkowych doświadczeń pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej. Statystyki prowadzone przez organizatorów wskazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami minionej edycji "Grasz o staż". Potwierdzeniem tego są słowa Andrzeja Niteckiego, Dyrektora Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Poczcie Polskiej: – Osiemnastu młodych ludzi w okresie wakacyjnym zdobywało swoje pierwsze doświadczenia zawodowe pod okiem opiekunów merytorycznych. Dziewięć osób zostało w Poczcie Polskiej po zakończeniu stażu.
 
Celem tegorocznej kampanii promocyjnej konkursu, będzie uświadomienie młodym, że dzięki "Grasz o staż" można wygrać nie tylko płatny staż, ale jednocześnie wymarzone miejsce pracy. Wystarczy podjąć wyzwanie.

Liczne grono firm obecnych w konkursie w poprzednich latach, takich jak: Lidl Polska, Microsoft, PGNiG Termika, Orange Polska, Roche czy Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA zasiliły w tym roku organizacje, które po raz pierwszy zdecydowały się przyłączyć do inicjatywy. Wśród nich widnieją między innymi Actavis Polska, Arla Foods/SSC, Aviva, EGIS Polska, Grupa LOTOS S.A., Link4 T.U. S.A, Philip Morris International w Polsce, Rolls-Royce Poland Sp. z o.o. czy Wedel. W 19. edycji konkursu na wakacyjne staże laureatów zaproszą również po raz kolejny instytucje administracji publicznej: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Patronat Honorowy nad 19. edycją "Grasz o staż" objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W tym roku uroczyste uhonorowanie laureatów konkursu odbędzie się 24 czerwca podczas Gali Finałowej w Pałacu Prezydenckim.

W "Grasz o staż" mogą wziąć udział studenci trzeciego, czwartego, piątego  roku studiów jednolitych, studenci trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, studenci studiów II stopnia, a także absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Wystarczy rozwiązać minimum jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe wybrane spośród wyodrębnionych pięciu konkursowych kategorii.

– Rozwiązując zadanie należy raczej popuścić nieco wodzę fantazji – mówi Rafał Bielski, laureat 18. edycji konkursu. – Nie powinno się szukać standardowych rozwiązań. Ważne jest, by spróbować pokazać swój sposób myślenia.

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji laureatów. Jeden z uczestników otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii. W minionej edycji konkursu z nagrody tej skorzystała Paulina Socha, która zdobyła najwyższą liczbę punktów za rozwiązane zadania.

– Kurs przyniósł nie tylko masę nowej wiedzy, ale także pozwolił na nawiązanie nowych znajomości czy po prostu doskonalenie języka angielskiego. Do tego wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i w Szkocji czułam się jak w domu – wspomina laureatka. 

Wśród innych nagród są studia podyplomowe, szkolenia specjalistyczne, kursy językowe, prenumeraty branżowych czasopism, książki o tematyce biznesowej. 

Studentów i absolwentów zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży i nagród dodatkowych dostępną na stronie www.grasz.pl. Bieżące informacje o konkursie można znaleźć także na profilu "Grasz o staż" na Facebook’u.

Zobacz również