Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Druga edycja konkursu Księgowi Przyszłości zakończona. Oto laureaci

9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych. Księgowi Przyszłości sprawdza nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.
Kategoria: Wiadomości
20.06.2016

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział blisko 1500 osób. Zwieńczeniem rywalizacji była uroczysta gala finałowa która odbyła się w Dniu Księgowego w salach Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie.

Księgowy to od zawsze ważny filar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dziś obok tradycyjnych funkcji księgowy coraz częściej staje się też doradcą przedsiębiorcy odpowiedzialnym za tworzenie polityki rachunkowości firmy czy zarządzanie całym obszarem finansowym. Księgowy przyszłości to bowiem profesjonalista, korzystający z najnowszych technologii i narzędzi pracy, potrafiący współpracować z innymi, wnoszący istotny wkład w rozwój gospodarki.

– Inicjatywa konkursu dla księgowych, który promowałby nie tylko wiedzę, ale również kompetencje komunikacyjne czy znajomość nowych technologii powstała tuż po wprowadzeniu tzw. ustawy deregulacyjnej. Sam jestem przedsiębiorcą, dlatego doskonale rozumiem rolę, którą księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć – powiedział Robert Czuła, Prezes Soneta i współorganizator konkursu. 

Koncepcja stworzenia konkursu narodziła się w 2013 roku jako odpowiedź na wprowadzaną wówczas ustawę deregulującą zawód księgowego. W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2014 roku, a udział w niej wzięło ponad 1300 osób. Również dużym zainteresowaniem cieszyła się II edycja konkursu do której zapisało się 495 drużyn, które startowały w trzech kategoriach – uczniowskiej, studenckiej i zawodowej. 

Zwycięską drużyną w kategorii zawodowej zostały "Księgowe TrOPIcielki" z Gliwic, w kategorii studenckiej zwyciężyła drużyna "SVAT", a wśród uczniów I miejsce zajęły "Ekonomistki Żeromskiego". Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje nawet najbardziej nietuzinowe marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne, ponieważ wiedza i umiejętność korzystania z nowych technologii to dziś atrybuty każdego księgowego.

Gala finałowa stanowiąca zwieńczenie konkursu obyła się w Restauracji Endorfina Foksal, dawnym pałacu Zamoyskich w Warszawie. Zakończenie rywalizacji było też okazją do świętowania Dnia Księgowego, który odbywa się tego dnia. Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele branży księgowej, mediów i stowarzyszeń. W programie gali, oprócz wręczenia nagród i występów artystycznych znalazło się również przemówienie Pani Anny Hejki, Uznanej przez World Economic Forum w Davos za Globalnego Lidera Jutra i nominowana przez European Business Angel Association na Anioła Biznesu 2009.  Gala zakończyła się bankietem oraz okolicznościowym tortem. 

Organizatorami konkursu Księgowi Przyszłości są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa, oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Konkurs został również objęty patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pracodawców Rzeczypospolitej Polski oraz Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjna Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe m. in. Rachunkowość, Świat Księgowych czy Infor.

Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych "Księgowi Przyszłości". Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta, a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Zobacz również