Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Egzaminy dla brokerów ubezpieczeniowych w 2020 roku

Zobaczcie, kiedy odbędzie się egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych w 2020 roku i jak się do niego przygotować.
Kategoria: Wiadomości
18.12.2019

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 23 kwietnia 2019 r., egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych odbędzie się 4 lutego 2020 r.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zgłoszenia za pomocą strony internetowej Komisji Nadzoru Finansowego w terminie do 5 stycznia 2020 r. oraz uiszczenie opłaty egzaminacyjnej w wysokości 600 zł na numer rachunku bankowego Komisji Nadzoru Finansowego. 

Godzina i miejsce przeprowadzenia egzaminu nie są jeszcze znane - zostaną podane na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego co najmniej na 7 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu.

Podstawowe informacje dotyczące egzaminu

Egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych umożliwia rozpoczęcie działalności w tym zawodzie.

Broker ubezpieczeniowy jest polską kwalifikacją z dziedziny ubezpieczeń i reasekuracji, uznawaną za jedną z bardziej przyszłościowych. To rodzaj pośrednika ubezpieczeniowego, który reprezentuje interesy ubezpieczeniowe klienta: identyfikuje ryzyko, doradza w zakresie ubezpieczeń, uczestniczy w zarządzaniu i wykonaniu umów ubezpieczenia (likwidacja szkody).

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również