Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

EMBC: W stronę rynków wschodzących

30 czerwca w Warszawie odbędzie jedna z najważniejszych konferencji poświęcona rynkom wschodzącym. O tym wydarzeniu rozmawiamy z członkinią zespołu EMBS 2015, studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Kategoria: Wiadomości
13.04.2015

Gabriela Przekop
Członkini zespołu Media i PR projektu EMBS oraz Alumni Samorządu Studentów SGH
Studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Kierunek studiów: Finanse i Rachunkowość
Przykładowe praktyki zawodowe lub staż: Grupa Wirtualna Polska, Dział Corporate Development
Plany zawodowe na przyszłość: konsulting, a następnie własna firma
Po godzinach: uczę się konstrukcji i szycia

Chciałbym powtórzyć pytanie, które padło podczas konferencji EMBC w 2013 roku. Jakie miejsce Polska zajmuje wśród rynków wchodzących?

W 2014 roku Polska zajęła 9. miejsce w rankingu Bloomberga wśród krajów, które uważa się za rynki wschodzące. Według ekspertów, pomimo zmniejszonej skali eksportu do Rosji, Polska będzie jednym z najszybciej rozwijających się krajów europejskich w grupie rynków wschodzących. Polska w ostatnich latach zdobyła sporo wpływów w Europie. Jeżeli tylko rządzący wprowadzą więcej ułatwień dla zagranicznych inwestorów, skala inwestycji powinna znacznie wzrosnąć, zwłaszcza w sektorze energetycznym.

W latach ubiegłych konferencja mogła poszczycić się nazwiskami znakomitych mówców i ekspertów z branży. Kogo planują Państwo zatrudnić w tym roku?

W tym roku swoją obecność potwierdziły już Anna Hejka oraz Beata Stelmach.

Co Waszym zdaniem można uznać za najbardziej wyjątkowego w Emerging Markets Business Summit?

Projekt jest jedynym w Polsce, który daje możliwość długofalowej współpracy ze studentami z najlepszych uczelni z krajów na rynkach wschodzących. Dzięki krótkim wymianom studenckim i wielu merytorycznym spotkaniom uczestnicy projektu mają szansę przyswojenia dużej ilości wiedzy na temat danego rynku.

Jakie kraje będą brały udział w tegorocznym projekcie?  

W tym roku jednym z krajów będzie na pewno Brazylia. Trwają jeszcze rozmowy z drugą uczelnią partnerską. Wkrótce podamy szczegóły.

W jaki sposób można wziąć udział w projekcie?

Projekt składa się z dwóch części. Aby wziąć udział w Emerging Market Business Summit, należy wziąć udział w jesiennej rekrutacji. Składa się ona z trzech etapów i jest jedną z najbardziej wymagających wśród projektów odbywających się w Szkole Głównej Handlowej.

Aby uczestniczyć w drugiej części projektu, czyli konferencji Emerging Market Busieness Conference, należy zaaplikować, wysyłając CV, w momencie otwarcia procesu zgłoszeń. Organizatorzy wybierają około 100 studentów, którzy dostają szansę uczestnictwa w konferencji.

Więcej informacji na stronie www.embcwarsaw.com.

Zobacz również