Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ethics Challenge – druga edycja konkursu dla studentów

Ethics Challenge to druga edycja konkursu dla studentów, który pozwoli im zrozumieć istotę transparentności i egzekwowania regulacji we współczesnym świecie finansów. Zgłoszenia trwają do 25 kwietnia.
Kategoria: Wiadomości
11.04.2019
Fot. Kat Stokes / Unsplash.com

Ethics Challenge to inicjatywa wspierana przez CFA Institute w wielu krajach. Od zeszłego roku gości również w Polsce. Tegoroczna edycja przebiegać będzie w sposób podobny do poprzedniej.

Zasady konkursu

Studenci uczelni bądź kierunków o profilu ekonomicznym, finansowym lub biznesowym formują 3- lub 4-osobowe zespoły, które pod opieką merytoryczną pracownika akademickiego opracowują rozwiązanie studium przypadku. Po ocenie dokonanej przez kapitułę konkursową najlepsze zespoły zapraszane są do finału, podczas którego na żywo przedstawiają propozycję pogodzenia konfliktu przedstawionego w case study. Na najwyżej ocenioną drużynę czeka nagroda w postaci stypendium CFA, a pozostałe miejsca na podium otrzymają nagrody rzeczowe.

Drużyny mogą zgłaszać uczestnictwo pod adresem: office@cfa.com.pl do 25 kwietnia 2019 roku. W temacie zgłoszenia proszeni są o podanie oficjalnej nazwę konkursu oraz nazwy uczelni, a w treści maila powinny znaleźć się informacje ze składem osobowym zespołu wraz z adresami mailowymi poszczególnych członków.

Ubiegłoroczna odsłona konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów z całego kraju, a zwycięstwo przypadło w udziale przedstawicielom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Harmonogram:

  • 25 kwietnia 2019 - upływa termin zgłoszeń do konkursu Ethics Challenge;
  • 6 maja 2019 - spotkanie inauguracyjne, podczas którego zostanie zaprezentowane uczestnikom konkursowe studium przypadku;
  • 22 maja 2019 - upływa termin nadsyłania prezentacji bazujących na zadaniu konkursowym;
  • koniec maja 2019 - finał konkursu Ethics Challenge (edycja polska) w Warszawie.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również