Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

ExamTutor – nowa platforma oferująca kursy online przygotowujące do egzaminów zawodowych

Ostatnio pojawiła się na rynku zupełnie nowa platforma internetowa ExamTutor.eu. Strona ta oferuje kompleksowo opracowane kursy całkowicie online przygotowujące do państwowych egzaminów zawodowych między innymi na doradcę inwestycyjnego, biegłego rewidenta, maklera papierów wartościowych czy też doradcę podatkowego.
Kategoria: Wiadomości
29.07.2015

W portfolio jej produktów można też znaleźć ciekawy pakiet testów rekrutacyjnych, który, jak mówią autorzy, umożliwi każdemu kandydatowi osiągnięcie wysokiego wyniku w psychometrycznych testach rekrutacyjnych.

Oferta kursów ExamTutor

Oferta kursów ExamTutor


 

Czym jest ExamTutor?

ExamTutor.eu to mały start-up założony przez grupę absolwentów SGH.

– Celem, jaki założono sobie, tworząc ten projekt, było zbudowanie edukacyjnej platformy elektronicznej, która umożliwiałaby kandydatom przygotowanie się do państwowych egzaminów zawodowych oraz ćwiczenie analitycznych testów rekrutacyjnych mówi Mariusz Baciński, założyciel strony. – Sam zdawałem egzamin na maklera i na doradcę inwestycyjnego, więc wiem, jak ciężko się do nich przygotować. Trudno znaleźć przydatne materiały, zakres egzaminu jest niejednokrotnie sprecyzowany w niejasny i mylący sposób. Oferta szkoleń i kursów stacjonarnych na rynku jest również stosunkowo uboga. Dlatego też pomyślałem, że warto stworzyć kursy internetowe, gdzie kandydat miałby w jednym miejscu całą teorię wymaganą na danym egzaminie, ćwiczenia oraz zadania wraz z rozwiązaniami krok po kroku. Jestem przekonany, że wraz z zespołem udało nam się stworzyć właśnie taką platformę  zachwala twórca.

Cały projekt współfinansowany jest ponadto ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu "Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość". Co jest zatem takiego innowacyjnego w platformie ExamTutor, co odróżnia ją od innych stron oferujących kursy online?


 

Innowacyjność platformy

Przede wszystkim na platformie zastosowano wiele niespotykanych dotąd, pionierskich rozwiązań. Jednym z nich jest inteligentny harmonogram odliczający czas do egzaminu i monitorujący postęp w nauce użytkownika. Mówi on kandydatowi na bieżąco, czy jest już przygotowany oraz ile jeszcze musi poświęcić czasu na dalszą naukę.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest stworzenie od podstaw specjalnego algorytmu, który generuje nieskończenie wiele zadań treningowych według popularnych na prawdziwych egzaminach schematów. Ta cecha platformy umożliwi zdającym wszechstronne przygotowanie się do egzaminu państwowego zgodnie z powiedzeniem, że praktyka czyni mistrza. Dzięki nieskończonej liczbie ćwiczeń, zdający bez wątpienia dobrze się przygotuje i w dniu egzaminu nie spotkają go żadne zaskoczenia ani przykre rozczarowania.

Inteligentny test w ramach kursu Doradca Podatkowy Moduł I

Inteligentny test w ramach kursu Doradca Podatkowy Moduł I

Ważną zaletą strony ExamTutor jest także fakt, iż po wykupieniu kursów zdający otrzymują dostęp do największej bazy egzaminów próbnych oraz historycznych egzaminów. Nic tak dobrze nie przygotuje do zdania trudnych i wymagających testów państwowych jak wielokrotne przerabianie prawdziwych zadań z lat ubiegłych. Atut platformy stanowią również rzetelnie opracowane rozwiązania zadań krok po kroku. Kursanci, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tego, skąd wziął się dany wynik lub konkretna odpowiedź, mogą przeanalizować na spokojnie sposób rozwiązania. Dzięki temu będą w przyszłości wiedzieli, jak poradzić sobie z podobnym zadaniem na prawdziwym egzaminie. Uzupełnieniem kursów jest także szczegółowe omówienie wzorów występujących w każdym z działów. Ten element szkoleń jest o tyle ważny, że na egzaminach organizowanych przed Komisję Nadzoru Finansowego nie wolno wnosić żadnych pomocy dydaktycznych, w tym także zabronione jest korzystanie z kart wzorów. Intuicyjne opracowania wszystkich formuł ułatwią bez wątpienia kursantom ich zapamiętanie i wykorzystanie w zadaniach.

Wnętrze kursu oraz inteligentny harmonogram

Wnętrze kursu oraz inteligentny harmonogram


 

Oferta kursów

Wszystko do tej pory brzmi bardzo dobrze. Czas sprawdzić więc jakie konkretnie kursy znajdziemy na platformie oraz co wchodzi w ich skład.

Najpopularniejszym pakietem kursów jest pakiet na doradcę podatkowego. Składa się on z dwóch kursów przygotowujących do części ustnej i pisemnej państwowego egzaminu organizowanego przez Ministerstwo Finansów. W każdym z nich znajdziemy szczegółowe opracowanie kilkudziesięciu kazusów oraz ponad 1300 pytań testowych z odpowiedziami i podstawami prawnymi.

Pakiet na maklera papierów wartościowych to kompleksowo przygotowany zestaw szkoleń przygotowujących do państwowego egzaminu, w skład którego wchodzą kursy: makler cz. matematyczna, makler notowania UTP oraz prawo dla maklerów i doradców. W kursach szczególny nacisk położony jest na istotne, praktyczne i modelowe zagadnienia z poniższych działów:

1. matematyka finansowa;
2. instrumenty dłużne;
3. instrumenty udziałowe;
4. instrumenty pochodne i modele rynku kapitałowego.

Ważną częścią składową szkoleń jest także szczegółowe omówienie aktów prawnych, przedstawienie dokumentów zawierających najważniejsze zasady funkcjonowania systemu notującego oraz aktualne regulaminy giełdy oraz szczegółowe zasady obrotu giełdowego.

Na stronie dostępny jest również obszerny pakiet na doradcę inwestycyjnego. W jego skład wchodzą szkolenia przygotowujące do każdego z trzech etapów państwowego egzaminu. Ponad tysiąc zadań analitycznych ze szczegółowymi rozwiązaniami, ćwiczenia treningowe, 25 stron tablic z niezbędnymi wzorami oraz dwuletni dostęp do bazy ponad 2500 pytań testowych z najważniejszych aktów prawnych polskiego rynku kapitałowego z bogatym streszczeniem ustaw i regulaminów.

Oferta kursów ExamTutor biegły rewident

Inteligentny test w ramach kursu Biegły Rewident

Jednym z bardziej wymagających egzaminów zawodowych jest ten na biegłego rewidenta. Wymaga on nie tylko dużej wiedzy specjalistycznej, ale także praktyki oraz sprawności. Twórcy platformy stworzyli więc pakiet składający się aż z 10 modułów, który kompleksowo przygotuje zdających do tego egzaminu. Każdy z modułów dedykowany jest jednemu z poniższych zakresów tematycznych:

1. teoria i zasady rachunkowości;
2. ekonomia i kontrola wewnętrzna;
3. prawo;
4. prawo podatkowe, cz. I;
5. finanse;
6. prawo podatkowe, cz. II;
7. rachunkowość finansowa;
8. rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza;
9. sprawozdania finansowe i ich analiza;
10. rewizja finansowa.

Wszystkie działy są rzetelnie omówione, zawierają setki zadań analitycznych, pytań prawnych oraz opracowaną całą teorię wymaganą na egzaminach.

Każdy, kto chciałby pracować w najlepszym zawodzie świata, czyli jako aktuariusz, ma szansę spełnić swoje marzenia. Platforma ExamTutor oferuje także pakiet na aktuariusza składający się z 4 modułów:

1. matematyka finansowa;
2. ubezpieczenia życiowe;
3. ubezpieczenia materialne;
4. prawdopodobieństwo i statystyka.

Każdy z nich w całości pokrywa się z materiałem wymaganym na państwowym egzaminie. W każdym z kursów znajdziemy kilkaset opracowanych zadań wraz ze szczegółowymi rozwiązaniami oraz bardzo przydatne materiały teoretyczne zawierające wzory i wytłumaczone przykłady.

Ostatnim ciekawym elementem w ofercie platformy są testy rekrutacyjne. W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego kandydata na dane stanowisko coraz częściej zamienia się w wieloetapowy proces. Jednym z jego elementów, coraz powszechniej stosowanym przez pracodawców, są właśnie testy rekrutacyjne, tj. testy numeryczne i werbalne, które mają sprawdzić kompetencje potencjalnych pracowników. Wielu z aplikantów nie wie czego spodziewać się na tego typu testach, popada w panikę i kończy z niezadawalającymi rezultatami. Aby uniknąć podobnych sytuacji, warto zapoznać się z przykładowymi testami. ExamTutor oferuje 2 moduły zawierające kilkadziesiąt testów ABCD sprawdzających umiejętności analityczne, zdolność szybkiego liczenia, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia. Testy te wyglądają tak samo jak prawdziwe, stosowane w trakcie procesów rekrutacyjnych.

Przykładowe pytanie testowe w ramach kursu Testy Numeryczne

Przykładowe pytanie testowe w ramach kursu Testy Numeryczne

Podsumowując, w naszym kraju rynek kursów i szkoleń online przygotowujących do profesjonalnych egzaminów zawodowych dopiero zaczyna raczkować. Kandydaci na biegłych rewidentów, maklerów czy doradców są skazani na wielotygodniowe poszukiwanie materiałów dydaktycznych, książek czy też publikacji oraz ich czasochłonną analizę. Trud przygotowań do egzaminów potrafi zniechęcić wiele zmotywowanych osób. Tak więc powstanie platformy internetowej, gdzie jak na widelcu mamy podane wszystkie materiały wymagane na dany egzamin, wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Warto więc chyba, żeby każdy zdający przyjrzał się bliżej nowopowstałej stronie ExamTutor.

Więcej informacji na stronie examtutor.eu.

Zobacz również