Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Finał VIII edycji konkursu EYe on Tax rozstrzygnięty

Ósma edycja ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax spotkała się z rekordowym zainteresowaniem studentów – swój udział zgłosiły aż 642 drużyny.
Kategoria: Wiadomości
11.02.2013
Uczestnicy, studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych, zmierzyli się z zadaniami stawianymi profesjonalnym doradcom podatkowym. Najlepsza okazała się 4-osobowa drużyna ‘Pro Tributario’ z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych, zwycięzcy dostali ofertę płatnych praktyk w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

W pierwszym etapie konkursu studenci analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych, następnie brali udział w warsztatach  organizowanych przez Ernst & Young na ich uczelniach, zaś  w finale konkursu, który odbył się 17 stycznia br. w Warszawie, spotkało się 12 najlepszych zespołów. Uczestnicy konkursu, na każdym jego etapie, musieli wykazać się znajomością polskiego prawa podatkowego.

Po dwóch etapach finału (prezentacjach i teście z wiedzy podatkowej), wyłonione zostały dwie drużyny, które w końcowym etapie zmierzyły się w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym jako strona skarżąca i broniąca. Tematyka nawiązywała do największego sportowego wydarzenia minionego roku – Euro 2012. Rozprawa, której przewodniczył prof. Zbigniew Kmieciak, sędzia NSA, dotyczyła sporu czy stadion, od strony podatkowej, traktowany jest jako budynek czy budowla. W skład jury weszli zaproszeni goście: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, Joanna Ziemiecka - redaktor, Wydawnictwo C.H. Beck oraz eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young: Agnieszka Tałasiewicz (Partner) i Michał Goj (Senior Manager).

Michał Goj, Senior Manager z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, przyznaje, że uczestnicy konkursu wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy podatkowej:

- Poziom wiedzy, który zademonstrowały zespoły podczas finału konkursu przerósł oczekiwania jury. Miałem wrażenie, że prezentacje wygłaszają praktykujący eksperci podatkowi, a nie studenci. Finałowa rozprawa była zaś prawdziwym, ekscytującym popisem finalistów. Udział w konkursie to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród – to również okazja do nawiązania profesjonalnych znajomości, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. 

Tegoroczną edycję konkursu wygrała 4-osobowa drużyna ‘Pro Tributario’ – studenci prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Mikołaj Garstka, Katarzyna Jasińska, Piotr Klebieko i Michał Ilski. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe (24 tys. zł do podziału dla  zespołu) i rzeczowe (ufundowane m.in. przez partnerów konkursu). Będą mogli również odbyć płatne praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

Piotr Klebieko ze zwycięskiej drużyny ‘Pro Tributario’:

- Konkurs EYe on Tax pozwala na sprawdzenie wiedzy podatkowej i umiejętności w praktyce. Profesjonalne jury, organizacja na najwyższym poziomie, atrakcyjne nagrody - połączenie tych wszystkich czynników jest największą zaletą konkursu EYe on Tax.  Na początku nikt z nas nie przypuszczał, że osiągniemy tak wiele – ‘niewinne’ wysłanie zgłoszenia i rozwiązywanie pierwszych zadań konkursowych miało być tylko zwykłym sprawdzeniem naszej wiedzy. Bogatsi o doświadczenie zdobyte w konkursie z większym optymizmem patrzymy na przyszłość zawodową i karierę w doradztwie podatkowym.

Dzięki udziałowi w EYe on Tax studenci mogli również poznać firmę Ernst & Young jako swojego  potencjalnego pracodawcę. Zwycięski zespół ma możliwość odbycia płatnych praktyk, które mogą stanowić pierwszy krok w zdobyciu stałego zatrudnienia. Anna Woźniak, Manager ds. Rekrutacji w Ernst & Young:

- Z dumą potwierdzam, że wielu uczestników konkursu EYe on Tax w taki właśnie sposób zaczynało swoją przygodę z doradztwem podatkowym w Ernst & Young. Obecnie aktywnie biorą oni udział w konkursie, ale już jako  organizatorzy. Co roku nasza inicjatywa cieszy się coraz większym powodzeniem, wzrasta liczba zgłaszających się zespołów. Studenci podkreślają, że w ich opinii jest to największy i najbardziej prestiżowy zespołowy konkurs z zakresu doradztwa podatkowego w Polsce.

Do sportowego tematu nawiązywało również miejsce bankietu wieńczącego konkurs – studenci, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Ernst & Young uroczyście świętowali finał ósmej edycji EYe on Tax na stadionie Legii Warszawa. Top of Form

Kolejna edycja konkursu EYe on Tax planowana jest na jesień 2013 roku.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również