Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Future banking połączy nasze ciała z kontem

Innowacje ukierunkowane na człowieka to łączenie trzech wymiarów: technologii, informacji i ludzi. Dzięki takim rozwiązaniom jak przetwarzanie danych w chmurze, mobilność czy big data firmy tworzą nową wartość dodaną dla społeczeństwa.
Kategoria: Wiadomości
21.05.2015

Poza internetem rzeczy (internet of things), który już zaczyna zmieniać nasze otoczenie, następnym kamieniem milowym będą technologie biometryczne.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

W ciągu najbliższych lat mogą one zrewolucjonizować bankowość w Polsce, w znaczący sposób zwiększając bezpieczeństwo operacji bankowych. Skan niepowtarzalnego układu naczyń krwionośnych dłoni zagwarantuje, że bez względu na to, gdzie jest dokonywana transakcja, autoryzuje ją właściwa osoba.

– Dziś musimy się identyfikować inaczej: raz to jest login z hasłem, innym razem karta z PIN-em, czyli klient banku musi dysponować wieloma tożsamościami. Łączy je jeden element, czyli jego tożsamości, więc naturalną rzeczą jest wykorzystywanie elementów ciała, czyli elementów biometrycznych, do jednolitej identyfikacji tożsamości we wszystkich kontaktach z bankiem poprzez wszystkie kanały – zwraca uwagę Jerzy Sorokowski, konsultant w Fujitsu Polska, odpowiedzialny za obszar rozwiązań biometrycznych.

Human centric innovations (innowacje tworzone z myślą o człowieku) były tematem przewodnim warszawskiego spotkania w ramach Fujitsu World Tour 2015. W okresie od kwietnia do sierpnia zespół Fujitsu i partnerzy firmy odwiedzą 20 miast na całym świecie, pokazując, jak zaawansowane technologie i rozwiązania podnoszą zdolności jednostek i wpływają na sprawność organizacji.

Na podst. www.biznes.newseria.pl

Zobacz również