Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard Akredytowanym Pracodawcą ACCA

Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard otrzymało Status Akredytowanego Pracodawcy ACCA. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest przez międzynarodową organizację zawodową ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).
Kategoria: Wiadomości
28.01.2014
Akredytacja ACCA stanowi formalne uznanie dla wysokich standardów prowadzenia przez HP GBC programów rozwoju i doskonalenia pracowników w zakresie rachunkowości i finansów. Status Akredytowanego Pracodawcy (ACCA Approved Employer) został przyznany firmie HP GBC w wyniku opartego na globalnych standardach audytu procesów zarządzania zasobami ludzkimi, przeprowadzonego przez ACCA. Audyt ten potwierdził, że członkowie ACCA zatrudnieni przez HP GBC mają zapewnioną możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kompetencji w obszarze finansów i rachunkowości w ramach programu zróżnicowanych szkoleń.


- Podjęliśmy starania o akredytację ACCA, by dać czytelny sygnał naszym pracownikom, klientom i partnerom biznesowym, że świadczymy usługi finansowe według najwyższych standardów. W ciągu prawie 9 lat obecności na polskim rynku, profil usług naszego Centrum mocno ewoluował, od obsługiwanych pierwotnie prostych zadań transakcyjnych do kompleksowego zarządzania i realizowania zaawansowanych procesów finansowo-księgowych – komentuje Grażyna Drab, Dyrektor w Dziale Rozwiązań Finansowych w HP GBC. – Poziom wiedzy i kwalifikacji zespołu w sposób istotny wpływa na sukces naszej firmy, zatem budowanie potencjału kompetencyjnego pracowników jest głównym elementem strategii personalnej w HP. Mamy warunki umożliwiające rozwój kariery najlepszym finansistom na rynku – dodaje Grażyna Drab.


Dlaczego warto posiadać kwalifikacje ACCA?


ACCA jest jedną z najbardziej prestiżowych organizacji dla finansistów, która wyznacza standardy i przyznaje uznawane na całym świecie kwalifikacje w dziedzinie finansów i rachunkowości. Daje kompleksową wiedzę i kompetencje, które pomagają w codziennej pracy w obszarach nowoczesnego zarządzania finansami, rachunkowości i analizy finansowej, a także audytu i podatków. Jest to certyfikacja, która niewątpliwie zwiększa wartość merytoryczną pracowników i jest rozpoznawana zarówno na polskim rynku pracy, jak i za granicą. Jest gwarantem jakości posiadanego wykształcenia i umiejętności pracy według standardów międzynarodowych. To wyróżnia ACCA na tle innych kwalifikacji zawodowych. Nie dziwi zatem ogromne zainteresowanie otrzymaniem tego certyfikatu, który w praktyce jest kluczem do świata finansów i eksponowanych stanowisk w firmach.

- Bardzo się cieszę, że Globalne Centrum Biznesowe HP będące częścią koncernu Hewlett-Packard uzyskało akredytację ACCA. Jest to dowód, że współczesne przedsiębiorstwa, działające na globalnym rynku chcą dbać o rozwój swoich pracowników i inwestować w podnoszenie ich kwalifikacji w obszarze finansów i rachunkowości. Szczególnie miły jest fakt, że ta akredytacja została przyznana firmie z Wrocławia, co świadczy o rosnącym znaczeniu inwestycji w kapitał ludzki także wśród firm spoza Warszawy – powiedziała Magdalena Hernandez, Dyrektor Zarządzająca ACCA Polska.


Ścieżki rozwoju zawodowego dla finansistów w HP GBC


Absolwenci wyższych uczelni, dla których praca w centrach biznesowych HP jest pierwszym doświadczeniem zawodowym, bezpośrednio po zatrudnieniu przechodzą intensywne szkolenia związane z organizacją pracy w firmie oraz realizowanymi zadaniami. Ci, którzy wybiorą pracę w obszarze finansowo-księgowym i są zainteresowani rozwojem swojej ścieżki kariery w tej dziedzinie, otrzymują wsparcie firmy w pogłębianiu tych kwalifikacji. HP GBC oferuje pracownikom możliwość zdobycia rozległego doświadczenia zawodowego w obsłudze międzynarodowych projektów biznesowych, ukończenia profilowych studiów podyplomowych oraz otrzymania kwalifikacji zawodowych.Praca dla specjalistów w Centrum Doskonałości HP


Finansiści posiadający doświadczenie zawodowe mogą rozwijać swoje umiejętności w Centrum Doskonałości Finansowej (Center of Excellence) HP, które specjalizuje się w obsłudze procesów finansowych na potrzeby korporacji HP w Europie i na świecie. CoE zajmuje się między innymi opracowywaniem analiz finansowych, strategii i raportów, kontrolingiem, wsparciem procesów biznesowych oraz przygotowywaniem prognoz i budżetów. Ośrodek konsoliduje procesy biznesowe w jednym miejscu, aby na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia opracować najlepsze sposoby ich realizacji, zapewniające optymalizację kosztów i zwiększenie efektywności działania całej globalnej korporacji Hewlett-Packard. Center of Excellence HP oferuje szeroki przekrój stanowisk – począwszy od analityka finansowego, a skończywszy na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich. Osoby zainteresowane pracą w Centrum Doskonałości HP powinny posiadać ugruntowaną wiedzę z zakresu finansów (w tym kontrolingu, audytu, podatków, księgowości, rachunkowości zarządczej, analizy finansowej i kredytowej) oraz dobrze władać językiem angielskim. Istotne są także zdolności komunikacyjne, ponieważ codzienna praca w CoE wymaga stałego kontaktu z klientem. W przypadku bardziej specjalistycznych stanowisk, np. w dziale skarbu czy audytu wewnętrznego wymagane są bardziej sprofilowane umiejętności zawodowe.

 

Zobacz również