Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jakie są Twoje prawa w pracy?

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na wykłady i targi pracy realizowane w ramach projektu Twoje Prawa w Pracy.
Kategoria: Wiadomości
15.03.2013
Przedsięwzięcie odbywało się będzie na nowym kampusie UKSW przy ulicy Wóycickiego. 

Twoje prawa w pracy to cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu prawa pracy zakończonych targami pracy i praktyk. Nasz projekt jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi, głównie studentów naszego uniwersytetu, którzy planują, lub właśnie co podjęli swoją pierwszą pracę. Wykłady odbędą się w dniach 18-20 marca 2013 roku, a targi pracy 20 marca. Projekt ten jest również realizowany na wielu innych uczelniach m.in. Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Założeniem  organizacji wykładów było stworzenie najbardziej aktualnych i problematycznych tematów, które sprawiają trudności pracownikom. Zaprosiliśmy  osoby do poprowadzenia szkoleń, które na co dzień zajmują się tą problematyką i są zawodowo związane z prawem pracy.

Odbędą się poniższe wykłady:
 • Rodzaje umów o pracę z uwzględnieniem „umów śmieciowych”. Prowadzony będzie przez sędziego Sądu Okręgowego dla Warszawy – Pragi( Były V-ce  Prezes SO Warszawy-Pragi).  
 • Telepraca i praca tymczasowa- dr Anna Reda adiunkt w katedrze prawa pracy UKSW, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.
 • Dochodzenie roszczeń przez pracowników poddanych mobbingowi- Prof. UKSW dr hab. Grzegorz Jędrejek adiunkt w katedrze postępowania cywilnego, tworzy opinie dla SN.
 • Prawo do prywatności pracownika, a wykorzystywanie nowych technologii- Anna Figurniak Pracownik Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z Zespołu Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.
 • Wynagrodzenie i czas pracy- Aleksandra Pudzianowska Pracownik Wydawnictwa Wiedza i Prawo, prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy.
 • Obowiązki pracownika wobec pracodawcy i obowiązki pracodawcy wobec pracownika- Nadinspektor Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy Andrzej Mazurek.
 • Rodzaje urlopów i kiedy można je wykorzystać- Nadinspektor Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy Andrzej Mazurek.
 • EURES –bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót- Pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 
Projekt realizuje ideę street law, czyli „prawa na ulicach". Zakłada ona przekazywanie niezbędnej w codziennym życiu wiedzy prawniczej jak największej ilości osób niezwiązanych zawodowo z prawem, co przyczynia się do budowania kultury prawnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Poziom świadomości prawnej wśród pracowników najczęściej jest niski, co często wykorzystują pracodawcy. W związku z tym, poprzez realizację naszego projektu, pragniemy upowszechniać pozytywne wzorce zachowań promowane przez system prawny, a tym samym przyczyniać się do kształtowania relacji między pracownikami a pracodawcami na zasadach wzajemnego zaufania i szacunku. Wiedza wyniesiona z wykładów ma na celu podnoszenie świadomości prawnej wśród ludzi, szczególnie tych młodych, którzy dopiero zaczną pracę lub właśnie ją wykonują i chcą poznać swoje prawa.

W celu ułatwienia studentom w poszukiwaniach pracy, stworzyliśmy targi pracy i praktyk. Studenci będą mogli zapoznać się i rekrutować do różnych instytucji i przedsiębiorstw,.  Podczas targów wystawią się u nas 20 marca :
 • Gemius S.A.
 • Metrohouse&Partnerzy S.A.
 • Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa- Śródmieście
 • Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
 • Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich 
 • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy SGH
 • Centrum Informacji Funduszy Europejskich
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również