Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

JOB SPOT 2013: Możliwość wpływania na to, gdzie będziesz w przyszłości

O JOB SPOT, wydarzeniu przeznaczonym dla studentów poszukujących wskazówek odnośnie przyszłego życia zawodowego, rozmawiamy z organizatorem - Anną Plewa.
Kategoria: Wiadomości
19.04.2013
Jakich pracodawców gościli Państwo podczas tegorocznego eventu JOB SPOT 2013?

Podczas eventu Job Spot 2013 pojawiły się firmy z wielu segmentów gospodarki. Zaczynając od sektora finansowego przez branżę informatyczną, turystyczną, marketingu i PR. W tym roku pojawią się m.in.: Saint-Gobain, Proimagine, CITI Handlowy, UPC, BZ WBK, PKO BP, WEZYR Holidays, Getin Bank, Polkomtel czy Edelman.

Czy podczas JOB SPOT-u studenci mieli szansę zapoznać się z programami praktyk i staży? Z jakich obszarów?

Uczestnicy JobSpot 2013 mieli okazję zapoznać się z ofertą 26 partnerów biznesowych naszej uczelni. Każda z zaproszonych firm posiadała stanowisko, przy którym osoby z HR rozmawiały ze studentami na temat oczekiwań wobec stażystów oraz przyszłych pracowników na różne stanowiska. Wiele firm w tym czasie prowadziło wstępne rekrutacje.

Dlaczego w ogóle narodziła się idea JOB SPOT na Państwa uczelni?

Job Spot jest elementem wdrażanego na Uczelni modelu Cooperetive Education. Ideą Job Spot jest stworzenie miejsca, w którym każdy może poznać potencjalnego pracodawcę. W ramach Job Spot 2013 odbyła się także konferencja, na której wystąpili wybitni mówcy i trenerzy biznesu. Studenci zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia wiedzą, jak trudno jest zaaranżować spotkanie z potencjalnym pracodawcą działając w pojedynkę, dlatego przy wsparciu uczelni udało się zorganizować tego typu wydarzenie. Job Spot – to dzień otwarty dla wszystkich studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy chcą świadomie zarządzać swoją karierą.

Jakich kompetencji Państwa zdaniem brakuje obecnie studentów, którzy za chwilę zmierzą się z rynkiem pracy?

Coraz więcej firm pracuje w systemach projektowych, w środowiskach międzykulturowych, a nawet zespołach wirtualnych. Takie zjawiska cechują szybko rozwijający się sektor usług. W takich warunkach o sukcesie firmy decyduje przede wszystkim dobra organizacja, oparta na pracy zespołowej i precyzyjnej komunikacji. Z naszych doświadczeń z partnerami biznesowymi wynika, że młodzi ludzie nie mają wystarczających kompetencji w tych obszarach, a efektywna praca zespołowa bywa wręcz ich „piętą achillesową”.

Czy na ów brak kompetencji jest jakaś recepta?

Zdecydowanie tak – receptą jest „praca u podstaw”, czyli uzupełnianie luk w systemie edukacji. W Uczelni Vistula od dwóch lat prowadzony jest intensywny program rozwoju kompetencji, takich jak komunikacja interpersonalna, praca zespołowa, autoprezentacja i wiele innych. Po zakończeniu cyklu treningów studenci mają możliwość skonfrontowania nowych umiejętności z rzeczywistością, biorąc udział w stażach organizowanych przez firmy partnerskie.

Dlaczego warto było wziąć udział w konferencji JOB SPOT 2013?

Ponieważ Job Spot 2013 adresowane jest do wszystkich. Zaproszeni prelegenci poruszali kwestie, które dotykają wszystkich bez względu na wiek, status czy płeć. Dni otwarte pracodawców to szansa dla odwiedzających na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z pracodawcami, zapoznanie się z portfolio i warunkami współpracy. Edukacja i praca to dwie sfery, które towarzyszą nam prawie przez całe życie. Udział w naszym evencie to możliwość wpływania na to, gdzie będziesz w przyszłości. Poznając pracodawców masz więcej alternatyw do wyboru, a to oznacza, że masz więcej możliwości! Druga połówka naszego wydarzenia to inspirujące wykłady naszych spikerów. Motywacja pozwala dążyć do realizacji marzeń.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również