Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Już niedługo spotkanie najbardziej znanych analityków rynku kapitałowego

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – największa organizacja inwestorska w Polsce, członek europejskich organizacji inwestorskich Euroshareholders i Euroinvestors oraz Światowej Federacji Inwestorów WFIC.
Kategoria: Wiadomości
27.04.2012

Organizatorem przedsięwzięcia jest, powstałe w 1999 roku, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – największa organizacja inwestorska w Polsce, członek europejskich organizacji inwestorskich Euroshareholders i Euroinvestors oraz Światowej Federacji Inwestorów WFIC. SII prowadzi ciągłą współpracę z czołowymi analitykami giełdowymi, czego wynikiem są analizy i raporty obfitujące w cenne informacje dotyczące rynku finansowego, dostępne dla członków Stowarzyszenia. Główne cele Stowarzyszenia to zarówno pomoc reprezentowanie i ochrona, ale także edukacja początkujących i zaawansowanych inwestorów.


Jak mówi Łukasz Porębski, Wiceprezes Stowarzyszenia:


- SII jest organizacją pozarządową zrzeszającą inwestorów indywidualnych, którzy posiadając oszczędności, nadwyżki finansowe chcieliby je inwestować na rynku kapitałowym, np. na giełdzie. Członków SII jest już ponad 6 tysięcy, a my staramy się im pomagać, zapewniając m.in. edukację czy pomoc prawną. Jesteśmy największą i w zasadzie jedyną tego typu organizacją w Polsce.


Wśród działań edukacyjnych Stowarzyszenia wymienić można m.in. konferencje WallStreet, Profesjonalny Inwestor, projekt Portfel SII, kwartalnik Akcjonariusz, szkolenia w ramach Akademii Tworzenia Kapitału, podcast Echa Rynku, Ogólnopolskie Badanie Inwestorów, Rankingi: Książek Giełdowych, Źródeł Informacji, a także Domów Maklerskich, projekt Azymut oraz Biuletyn NewConnect.


Największym z przedsięwzięć wspierających edukację na rynku kapitałowym, które organizuje SII jest doroczna Konferencja WallStreet.


- Marka WallStreet stała się symbolem największego spotkania inwestorów w Polsce i z tego co wiem w Europie Środkowej. Co niezwykle ważne, są to inwestorzy aktywnie inwestujący na rynku kapitałowym. Dziś obrót dokonywany jest z klawiatury, w sieci, stąd rośnie i potrzeba i ranga takich spotkań jak WallStreet – mówi Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.


Konferencja WallStreet to wydarzenie, które na stałe wpisało się w harmonogram wydarzeń giełdowych. Impreza odbywa się cyklicznie w połowie każdego roku. Tegoroczna edycja obejmować będzie 24 wykłady oraz 3 panele dyskusyjne. Gościem specjalnym WallStreet16 będzie Birger Schäfermeier, który poprowadzi wykład "Jak zarobić 50 000 euro ryzykując jedynie 600". Dodatkowo, udział w Konferencji potwierdzili: Wojciech Białek (CDM Pekao S.A.), Artur Sierant, prof. Tomasz Zaleśkiewicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), prof. Piotr Zielonka (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Paweł Szczepanik (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych), Marcin Arkusz (Akademia Inwestora Milewski & Partnerzy), Paweł Śliwa (Dom Maklerski X-Trade Brokers), Marek Szczotka (zwycięzca gry Bossa FX), Grzegorz Zalewski (Dom Maklerski BOŚ S.A.) oraz Robert Gwiazdowski.


Szczegółowy harmonogram spotkań udostępniony jest na stronie www.wallstreet.org.pl.


Dodatkowo, wydarzeniem poprzedzającym Konferencję (31 maja) będzie Dzień Nowych Rynków GPW – Forum NewConnect i Catalyst. DNR poświęcony będzie prezentacji spółek notowanych i planujących debiut na rynku NewConnect. Udział w nim zapewnia możliwość bezpośredniego spotkania inwestorów z emitentami i autoryzowanymi doradcami z rynku NewConnect. Dzień Nowych Rynków to zarówno część wykładowa (prezentacje Autoryzowanych Doradców – możliwości inwestycyjne dla inwestorów indywidualnych), ale także spotkania ze spółkami notowanymi na NewConnect podczas Targów NewConnect.


Udział w odbywającej się w czerwcu Konferencji WallStreet16 to możliwość spotkania najbardziej znanych analityków rynku kapitałowego oraz Zarządów Spółek. Bezpośredni kontakt ułatwia wymianę poglądów z innymi inwestorami indywidualnymi. Trzydniowe spotkanie to szansa wzięcia udziału zarówno w interesujących wykładach o tematyce giełdowej, finansowej i gospodarczej, ale także w otwartych panelach dyskusyjnych, które pozwalają na wymianę doświadczeń. Niewątpliwym atutem Konferencji jest jej doskonała lokalizacja. Zakopane, stolica polskich Tatr, corocznie zapewnia uczestnikom Konferencji WallStreet miło spędzony czas, Hotel Mercure Kasprowy, położony na malowniczej Polanie Szymoszkowej, gwarantuje komfortowe warunki podczas samej Konferencji, ale także niezapomniane wieczorne imprezy.


Szczegóły dotyczące Konferencji WallStreet16, m. in. pełen harmonogram spotkań, formularz zgłoszeniowy i cennik, znaleźć można na stronie www.wallstreet.org.pl.


Zobacz również